דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ז בכסלו תשפ"ב 01.12.21
21°תל אביב
  • 14°ירושלים
  • 21°תל אביב
  • 19°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 18°באר שבע
  • 19°אילת
  • 20°טבריה
  • 13°צפת
  • 20°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

תוספות שכר וקיצור יום העבודה: הסכם קיבוצי ראשון לעובדי לשכת עורכי הדין

ההסכם שנחתם היום (א') בבית ההסתדרות, יחול על כ-180 העובדים בוועד המרכזי ובששת המחוזות של הלשכה | יו"ר ההסתדרות: "מברך על ההסכם שמשפר בצורה ניכרת את תנאי ההעסקה של העובדים" | ראש לשכת עורכי הדין: "גאה בהסכם שמאחד את כלל עובדי הלשכה"

חתימת ההסכם. (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

הסכם קיבוצי ארצי ראשון עבור עובדי לשכת עורכי הדין נחתם היום (ראשון) בבית ההסתדרות בתל-אביב. ההסכם, שיחול על כ-180 עובדי הלשכה בוועד המרכזי ובששת מחוזות הלשכה (תל-אביב, מרכז, ירושלים, דרום, חיפה, צפון), אושר על ידי ועדת המנגנון של לשכת עורכי הדין.

ההסכם יהיה בתוקף ל-3 שנים וכולל בין היתר תוספות שכר שנתיות לעובדים בעלי ותק של שישה חודשים ומעלה, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, קיצור יום העבודה בפגרת בתי המשפט בקיץ, תקציב רווחה בהיקף של 500 שקלים בשנה לכל עובד, הפרשות לקרן השתלמות וימי בחירה.

עוד נכללים בהסכם הפחתת שעות עבודה לאימהות עובדות, אירוע שנתי לעובדים, פעילות גיבוש של יומיים מדי שנה ואפשרות לקבל הלוואות ללא ריבית בהיקף של עד 5-4 משכורות. בנוסף, עובדים ובני משפחותיהם יוכלו להצטרף לביטוח שיניים קולקטיבי ויהיו זכאים לקצבת ביגוד שנתית. עובד שצבר ותק של 25 שנים יקבל מענק חד-פעמי בגובה משכורתו החודשית.

"ההסכם משפר בצורה ניכרת את תנאי ההעסקה"

"אני מברך את עובדי לשכת עורכי הדין על חתימת ההסכם הקיבוצי שמאחד את כל המחוזות ברחבי הארץ, ומשפר בצורה ניכרת את תנאי ההעסקה שלהם" אמר יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד והוסיף, "ללשכה, שקיימת כבר כ-60 שנה, יש תפקיד משמעותי בהסמכתם של עורכי הדין בישראל ובשמירה על זכויותיהם". בר-דוד הודה ליו"ר הסתדרות המעו"ף ולראש לשכת עורכי הדין "על מאמציהם בדרך להשגת ההסכם".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי אמר: "אני גאה בכך שלראשונה בתולדותיה, כל עובדות ועובדי לשכת עורכי הדין, על מחוזותיה, מאוגדים תחת הסכם קיבוצי אחד. אין מקצועיים ומסורים יותר מעובדות ועובדי לשכת עורכי הדין. אני שמח כי לאחר משא ומתן מכובד וענייני עלה בידינו להביא להסכם שמעגן את זכויות העובדות והעובדים". עו"ד חימי הודה  למנכ"ל לשכת עורכי הדין בישראל, אורי אלפרסי, ליו"ר הוועד הארצי של עובדי הלשכה עו"ד רוית טוכמן, וליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד.

"רוח חדשה למען זכויות האדם והאזרח העובד בישראל"

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "לשכת  עורכי הדין היא גוף חשוב ומרכזי בחברה הישראלית. אני מברך על כך שהיא הכירה בחשיבות העבודה המאורגנת ועיגון תנאי העבודה בהסכם קיבוצי. אני רואה בכך רוח חדשה וחשובה למען זכויות האדם והאזרח העובד בישראל".

האחראי על תחום חקיקה והסכמים קיבוציים בהסתדרות המעו"ף, עו"ד רן קידר: "מדובר בהסכם היסטורי המשקף את העבודה הקשה והאחראית של עובדי הלשכה. העובדים המסורים נותנים שירות אדיב, יעיל ומקצועי לקהל עורכי הדין, אשר גדל מדי שנה. אני מברך על שיתוף הפעולה ועל התוצאה הטובה".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי הלשכה, עו"ד רוית טוכמן: "לכבוד הוא לי לעמוד בראש הוועד הארצי של עובדות ועובדי לשכת עורכי הדין, ולראשונה על כלל מחוזותיה גם יחד. ההסכם הקיבוצי החדש מביא עמו בשורה של ממש לכלל עובדות ועובדי הלשכה, כאשר הוסדרו ועוגנו בו נושאים שלא נכללו עד עתה בהסכם הקיבוצי".

עוד נכחו במעמד החתימה מזכיר איגוד מקצועי בהסתדרות המעו"ף ערן שלום, מנכ"ל לשכת עורכי הדין אורי אלפרסי, וחברי הוועד עמית פרלמן ולימור יחזקאל.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!