דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"ה בשבט תשפ"ב 27.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

שומרות על מאזן מושלם: נבחרת הנשים של ישראל בכדורשער העפילה לחצי גמר אליפות אירופה

הנבחרת המשיכה את רצף הניצחונות בטורניר כשגברה אתמול (ד') על בריטניה 0:2 | ישראל תפגוש היום בחצי הגמר את האלופה האולימפית ואלופת אירופה טורקיה

נבחרת הנשים של ישראל בכדורשער (צילום: שרי בן דוד)
ליאור ברטל
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:

נבחרת הנשים של ישראל בכדורשער ניצחה אתמול (רביעי) את נבחרת בריטניה ברבע הגמר 0:2 והעפילה לחצי גמר אליפות אירופה שנערכת בטורקיה. ישראל היא סגנית אלופת אירופה, וכרגע היא הנבחרת היחידה באליפות שניצחה את כל משחקיה. בחצי הגמר שייערך היום ב-13:15 היא תפגוש את האלופה האולימפית ואלופת אירופה טורקיה.

ישראל הגיעה למשחק רבע הגמר מול בריטניה לאחר שסיימה במקום הראשון בבית המוקדם. הנבחרת פתחה את המשחק עם גל חמרני בסנטר וליהיא בן דוד ואורי מזרחי בצדדים. הנבחרת הבריטית הציגה לאורך המשחק הגנה מאוד חזקה. הנבחרת הישראלית, שנחשבת לנבחרת התקפית, לא הצליחה במשך רוב המשחק להבקיע.

ארבע דקות לסיום המשחק, הנבחרת עשתה חילוף התקפי ועלתה עם שלוש שחקניות התקפיות על המגרש. מזרחי שמשחקת בדרך כלל בצדדים עברה לעמדת הסנטר ההגנתית, ליהיא בן דוד ואילהם מחמיד שיחקו בצדדים, הרכב שהנבחרת כבר שיחקה בו גם נגד יוון בשלב הבתים. המעבר ההתקפי השתלם עם צמד של ליהיא בן דוד שהכריע את המשחק.

ישראל מחזיקה כרגע במאזן מושלם באליפות אירופה. הנבחרת פתחה את הטורניר עם ניצחון 3:10 על צרפת, במשחק השני גברה על אוקראינה 1:11, במשחק השלישי ניצחה 0:6 את גרמניה ובמשחק האחרון בשלב הבתים ישראל ניצחה 1:11 את יוון.

כדורשער הוא ענף ספורט שמיועד לעיוורים וליקויי ראיה. המשחק מתקיים באולם סגור ומשוחק עם כדור מיוחד, שמורכב בין היתר מפעמונים. המשחק דורש שקט מוחלט, כדי שהמשתתפים יוכלו לשמוע את הכדור ולמקם את עצמם ביחס אליו. המשחק משוחק בשכיבה על הרצפה, כשעל השחקניות לזרוק את הכדור ולהבקיע אותו לשער הקבוצה היריבה.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!