יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ומנכ"ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף, חתמו היום (שלישי) על הסכם קיבוצי חדש בענף השמירה והאבטחה המסדיר את העלאת שכר המינימום של עובדי הענף מ-4,825 ל-5,580 ש"ח.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף (צילום באדיבות ההסתדרות).

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף (צילום באדיבות ההסתדרות).

על פי ההסכם שנחתם היום בין הצדדים, שכר העובדים בענף השמירה והאבטחה יועלה בשתי פעימות במהלך שנת 2017, כך שהחל מ-1.1.2017 התעריף השעתי המינימלי של עובדי שמירה ואבטחה בישראל יעמוד על 28.5 ש"ח לשעה, או על שכר חודשי שלא יפחת מ-5,300 ש"ח למשרה מלאה. בהתאם להסכם, החל מ-1.12.2017 תכנס לתוקף פעימה נוספת אשר תעלה את התעריף השעתי ל-30 ש"ח לשעה לשעה, כלומר 5,580 ש"ח שכר חודשי מינימלי לעובד במשרה מלאה.

כאמור, העלאת זו כבר מינואר הקרוב תאפשר לעובדי הענף להקדים כמעט בשנה את הפעימה האחרונה בתכנית להעלאת שכר המינימום במשק ל-5,300 שקל. בנוסף לכך, עובדי השמירה והאבטחה ייהנו מהעלאת שכר נוספת.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ההסכם שנחתם היום בענף השמירה והאבטחה יונח על שולחנו של שר העבודה על מנת להרחיב את הוראותיו בצו הרחבה לעובדי השמירה והאבטחה בכלל המשק.

ההסכם שנחתם היום ממשיך, למעשה, את ההסכם עליו חתם ניסנקורן מול ארגון מפעלי השמירה ביולי 2014. אז נקבע כי שכר המינימום של עובדי השמירה והאבטחה בישראל יעמוד מעל לשכר המינימום במשק ויתעדכן מעת לעת בצמוד להסכמים שבין המדינה לבין ההסתדרות. ההסכם  משנת 2014 למעשה השווה את תנאי העסקתם של עובדי השמירה והאבטחה במגזר הפרטי לתנאיהם של השומרים והמאבטחים במגזר הציבורי, וקבע בין היתר, כי עובדי השמירה והאבטחה יהיו זכאים לקרן השתלמות, להפרשות מוגדלות של המעביד לקרן הפנסיה, לתשלום דמי הבראה על פי תעריף המגזר הציבורי, לתנאים נלווים ולהטבות רבות נוספות.

"אנו ממשיכים במהפכה החברתית השקטה ומביאים ערב החגים בשורה נוספת לעשרות אלפי משפחות" אמר היום ניסנקורן, "העלאת שכר המינימום של עובדי השמירה והאבטחה תתרום לחיזוק מעמדם של עובדים רבים מתוך הכרה בחשיבות מלאכתם. הסכם זה מצטרף לשורה של הישגים שהובלנו על מנת להבטיח שאוכלוסיית העובדים תרוויח שכר גבוה יותר ותהנה מהסדרה מלאה של תנאים סוציאליים המאפשרים קיום בכבוד. אני מאמין כי שר העבודה חיים כץ יהיה שותף לתחושת ההישג ויחתום על צו ההרחבה בהקדם על מנת להשלים את המהלך ולהשפיע יחד על שיפור תנאי העסקתם של אלפי עובדים בענף השמירה והאבטחה".

מנכ"ל הארגון הארצי של מפעלי השמירה והאבטחה בישראל, פיני שיף, הצטרף לדברי יו"ר ההסתדרות והוסיף כי: "העלאת שכר המינימום לעובדי האבטחה היא הישג מרשים. עדכון השכר מהווה הכרה למעמדם ותפקידם של עובדי האבטחה בישראל והארגון לא רואה בצעד זה משום סוף פסוק בדאגה לעובדים. קיימת פעילות נמרצת להקניית מעמד של עבודה מועדפת לחיילים משוחררים אשר יגויסו לעבודות אבטחה, וכן לשיפור התנאים הפיזיים של העובדים. אני תקווה כי מזמיני השירותים יגלו הבנה רבה לעדכון שכרם של העובדים וכי תגבר אטרקטיביות העיסוק בתפקידי האבטחה".