דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בעולם

פריצת דרך מדעית בארה"ב: לב של חזיר הושתל בהצלחה בבן אדם

בניתוח ניסיוני שארך כ-9 שעות באוניברסיטת מרילנד, הושתל לב של חזיר בגבר כבן 57 | ד"ר מוחמד מוחיודין: "אם זה יעבוד, תהיה אספקה ​​אין-סופית של איברים לחולים שסובלים"

ניתוח בארה"ב להשתלת לב של חזיר בבן אדם (צילום: UMSOM/Handout via REUTERS)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

ניתוח לא שגרתי ופורץ דרך בארה"ב. לב החזיר הושתל בליבו של דייב בנט, גבר כבן 57, בניתוח ניסיוני שארך כ-9 שעות באוניברסיטת מרילנד. במהלך הניתוח הוחלף ליבו החולה בזה של חזיר כבן שנה במשקל כ-240 ק"ג, שגדל במיוחד למטרה זו.

כ-3 ימים לאחר ביצוע הניתוח, המדדים של המושתל הוגדרו חיוביים והוא אף נושם בכוחות עצמו וללא מכונת הנשמה. בכל זאת, המושתל עם לב החזיר עדיין לא יצא מכלל סכנה, והוא עדיין מחובר לאקמו. הרופאים מתכננים לגמול אותו מהמכשיר שמספק כחצי מעבודת שאיבת הדם שבגופו. "זה לא פחות מנס", סיפר בנו של בנט. "זה מה שאבא שלי היה צריך, וזה מה שאני מרגיש שהוא קיבל".

"זה היה או למות או לעשות את ההשתלה הזו. אני רוצה לחיות. אני יודע שזו ירייה בחושך, אבל זו הבחירה האחרונה שלי", אמר בנט יום לפני הניתוח. לדבריו, הוא הסכים לעשותו בתקווה שהניתוח יצליח ויאפשר לו לקבל הזדמנות לחזור לביתו אל כלבו האהוב. תקוותו מצטרפת לאלו של רבבות שמחכים ברשימות ההמתנה להשתלות איברים, לאחר שבמשך עשרות שנים מדענים ניסו להציל חיי אדם באמצעות איברים של בעלי חיים.

בעולם קיים מחסור עצום באיברים אנושיים להשתלה, מה שמניע מדענים לנסות להבין איך להשתמש באיברים של בעלי חיים במקום זאת. בשנה שעברה, היו קצת יותר מ-3,800 השתלות לב בארה"ב, מספר שיא, לפי הרשת המאוחדת לשיתוף איברים, המפקחת על מערכת ההשתלות של המדינה.

"אם זה יעבוד, תהיה אספקה ​​אין-סופית של איברים לחולים שסובלים", אומר ד"ר מוחמד מוחיודין, המנהל המדעי של תוכנית ההשתלות באוניברסיטת מרילנד, "בין חיה לאדם".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!