דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
רווחה

איציק סעידיאן מדבר לראשונה מאז שהצית עצמו: "מודה לכל הרופאים"

סעידיאן, לוחם גולני שהצית עצמו לפני 10 חודשים במחאה על היחס לנפגעי פוסט-טראומה, הודה לרופאים שטיפלו בו | בהקלטה שפרסם בית החולים שיבא בתל השומר אמר: "רוצה לאחל לרופאים יום שמח ומאושר"

איציק סעידיאן (צילום: מחשבון הפייסבוק)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

איציק סעידיאן, לוחם גולני שהצית עצמו במחאה על היחס לנפגעי פוסט-טראומה, הקליט את עצמו מברך את רופאיו לרגל "יום הרופא".

בהקלטה שפרסם היום (שלישי) בית החולים שיבא בתל השומר, נשמע סעידיאן אומר: "שלום רופאים יקרים, אני איציק סעידיאן רוצה לאחל לרופאים יום שמח ומאושר ולהודות לבית חולים שיבא, למחלקת כוויות ולכל הרופאים, לפרופ' חייק וד"ר חרץ, ולכל האחים והאחיות, יום שמח".

סעידיאן אושפז לפני עשרה חודשים במצב אנוש, ובחודשים האחרונים הוא שב להכרה והחל לתקשר עם הסובבים אותו. סעידיאן סובל מפוסט טראומה בעקבות שירותו כלוחם בגדוד 13 של גולני. הוא היה מעורב גם באסון הנגמ"ש במבצע צוק איתן, שהוביל למותם של 13 לוחמים בשכונת סג'עייה, בהם אורן שאול שנחטף והוכרז חלל.

האירוע הוביל לגל מחאה ודרישה לרפורמה ביחס של משרד הביטחון לנכי צה"ל והלומי קרב. צעירים רבים חשפו את היחס הלקוי שקיבלו בוועדות לקביעת אחוזי נכות. בחודש מאי הממשלה אישרה את הרפורמה לטיפול בנכי צה"ל ופגועי נפש – "נפש אחת". במסגרתה יועברו 300 מיליון שקלים לאגף השיקום, בדגש על הטיפול בנפגעי פוסט טראומה. הוחלט על הקמת מנגנון מידי שיסייע להלומי קרב ו-60 תקנים התווספו לאגף השיקום.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!