דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בריאות

הבידוד למאומתים יקוצר ל-7 ימים

מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש אימץ את המלצתו של הצוות לטיפול במגפות, והבידוד יקוצר ל-7 ימים אם החולה לא מראה תסמינים בשלושת הימים האחרונים | ההחלטה תיכנס לתוקפה מחרתיים

בדיקה ביתית חיובית לקורונה. אש: "הסיכוי להדבקה מעבר לשבוע הוא נמוך" (צילום אילוסטרציה: דבר)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש החליט על קיצור ימי הבידוד למאומתים לקורונה ל-7 ימים (כששלושת הימים האחרונים ללא סימפטומים).

בהודעת המשרד נכתב שבשבועות האחרונים ערך משרד הבריאות בדיקה בקרב כ-80 מאומתי אומיקרון, שכלל בדיקות PCR ובדיקות מיוחדות לגילוי הנגיף אחת ליומיים.

התוצאות שנאספו עד עתה מראות שהסיכוי לגדל וירוס חי לאחר שבעה ימי מחלה הוא נמוך ועומד על כ-6% (מתוך 15 תרביות שנלקחו לאחר יום 7 רק תרבית אחת היתה חיובית). נתונים אלו הוצגו לצוות הטיפול במגפות, שהמליץ לקצר את הבידוד לשבעה ימים (במקום 10 ימים שהונהגו עד עתה).

לאור נתונים אלו הנחה אש לקצר את ימי המחלה. במקרה של המשך הופעת תסמינים, יש להשלים 10 ימי בידוד. ההחלטה תיכנס לתוקף מחרתיים, בחצות שבין רביעי לחמישי.

שר הבריאות ניצן הורוביץ: "הבידוד למאומתים מתקצר ל-7 ימים. המחקר שערכו מומחי משרד הבריאות מראה שהסיכוי שחולה אומיקרון ידביק אחרי פרק הזמן הזה נמוך מאוד. אנחנו לא נחייב בידוד מעבר למה שנדרש, כדי לשמור על הבריאות, וגם על המשק, החינוך, התרבות וכדי לשמור ככל הניתן על שגרת החיים לצד הקורונה".

אש הוסיף: "החלטנו לקצר את מספר ימי הבידוד לאחר שבחנו את הנושא ומצאנו שהסיכוי להדבקה מעבר לשבוע הוא נמוך. החלטה זו תסייע להמשך פעילות המשק בתנאי התחלואה הגבוהים, תוך שמירה על בריאות הציבור".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!