דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
כלכלה

הוגשה הצעת חוק לפיקוח על מחיר בדיקת אנטיגן: "אינטרס בריאותי וחברתי"

ח"כ עלי סלאלחה (מרצ) הגיש את הצעת החוק, לפיה שרים יוכלו לקבוע בצו את מחיר הבדיקה הביתית | בימים האחרונים גוברת הביקורת על העברת עלות הבדיקות לציבור

בדיקות קורונה מהירה (צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש90)
טל כספין
טל כספין
רכז המערכת
צרו קשר עם המערכת:

ח"כ עלי סלאלחה (מרצ) הניח היום (רביעי) על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיקוח על בדיקות מהירות לגילוי קורונה, בדיקות אנטיגן.

"אנו עדים להשתוללות מחירי הבדיקות הביתיות, זהו ביזיון שאסור להשלים איתו", אומר ח"כ סלאלחה ל'דבר', "אי-התערבות של המדינה תביא למצב שבו העני ביותר לא יבדק וידבק. המשוואה הזו ודאי נכונה למשפחות מרובות ילדים. חובתנו כמחוקקים להשלים את ההחלטה החשובה הזו בצעד חברתי בסיסי – מחיר מקסימום לבדיקה״.

לפי הצעת החוק, השרים יקבעו בצו את המחיר המרבי של בדיקת אנטיגן, לאחר התייצעות עם ועדת המחירים של משרד האוצר שתנתח את מחיר בדיקת האנטיגן ותקבע מחיר אחיד לבדיקות. כדי לקדם את הצעת החוק בזמן שיהיה רלוונטי לגל התחלואה הנוכחי, יש להביא אותה לוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב.

ח"כ עלי סלאלחה (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

"ביצוע הבדיקות על ידי האזרחים הינו אינטרס ציבורי חברתי ובריאותי ראשון במעלה במטרה לבלום את התפשטות הנגיף וכן לצמצם למינימום את הפגיעה בכלכלה" נכתב בהצעת החוק. "על כן, ועל מנת להגיש את ביצוע הבדיקות לשכבות רחבות ככל הניתן באוכלוסייה, מוצע כי מחיר הבדיקות הביתיות יהיה בפיקוח".

מחיר בדיקת אנטיגן בודדת נע היום בטווח של בין 8 ל-60 שקלים. בשוק יש מגוון רחב של בדיקות, מה שעלול להקשות על היכולת לקבוע להן מחיר אחיד.

בימים האחרונים נשמעת ביקורת ציבורית גוברת על מחיר בדיקות האנטיגן, שמוגדרות על ידי משרד הבריאות כחובה למי שבא במגע עם חולה קורונה מאומת. יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי כתבה בטוויטר: "עכשיו המדינה צריכה להמשיך להכניס את היד לכיס ולפצות את כל מי שנפגעה או נפגע, ולסבסד את כל הבדיקות".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!