דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

עובדי ענף התיירות הפגינו מול משרד האוצר: "ממשלת ישראל קברה את ענף התיירות"

עשרות מורי דרך ועובדי תיירות מחו על היעדר מתווה הולם לפיצוי הענף ואף קשרו עצמם בשלשלאות לגדר | ארי מלניק, מורה דרך: ''המשק מתחיל להרגיש את מה שאנחנו חווים מתחילת הקורונה"

הפגנת מורי הדרך ועובדי התיירות מול משרד האוצר בירושלים (צילום: עמותת מורשת דרך)
הדס יום טוב

עשרות מורי דרך, סוכני נסיעות, בעלי אתרי תיירות ועובדי תיירות נכנסת הפגינו בצהריים (רביעי) מול משרד האוצר בירושלים במחאה על היעדר מתווה הולם לפיצוי ענף התיירות, ועל כך שלמרות ההצהרות, לא נכנס כל פיצוי לחשבונות הבנק של עובדי הענף. במסגרת המחאה, המפגינים קשרום עצמם בשלשלאות לגדר המקיפה את המשרדים.

"עובדי ענף התיירות הנכנסת מושבתים ללא פיצויים מאז חודש יולי. שאר ענפי המשק מתחילים להתעורר, וממשלת בנט – ליברמן הולכת לשלם את המחיר. עכשיו כולם מבינים את מה שצעקנו: מי שסוגר משלם. ההפקרות חייבת לעצור, הממשלה חייבת לקחת אחריות על ענף התיירות", כתבו המפגינים בהודעה לתקשורת.

עובדי התיירות בהפגנה מול משרד האוצר בירושלים (צילום: עמותת מורשת דרך)

"אפילו את ימי העבודה המסכנים האלה ברט"ג הם לא שיחררו עדיין", אמר מורה הדרך יואב רותם. "אין פיצוי לענף התיירות. אני קורא מפה לשר רזבוזוב – תעמוד איתנו, ותאמר לראש הממשלה שלענף התיירות אין פיצוי עדיין".

"ממשלת ישראל קברה את ענף התיירות הנכנסת. לא ראינו שקל. כל הדיבורים על סיוע זה שקר גס", אומר ל'דבר' ארי מלניק, מורה דרך בתיירות הנכנסת. "המשק מתחיל להרגיש את מה שאנחנו חווים מתחילת הקורונה. אותנו סגרו בלי פיצויים כבר מאז חודש יולי. הממשלה הזאת רעה ושקרנית. היא סגרה את התיירות וסירבה לשלם. אנחנו לא מוכנים להפקרה בוטה של אזרחים שומרי חוק".

תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!