דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26.01.22
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך

לראשונה בגל החמישי: משרד החינוך הורה על למידה מרחוק בכל התיכונים בבאר שבע, ליום אחד

חדר המצב של המשרד הודיע ש-16 אלף תלמידי התיכונים בעיר ילמדו מחר (ו') מהבית, "עקב התחלואה הגבוהה" | עד כה נמנע המשרד מסגירה גורפת של מוסדות חינוך והותיר זאת להחלטת המנהלים בשטח

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון (צילום: מרים אלסטר / פלאש90)

משרד החינוך הודיע למנהלי בתי הספר התיכוניים בעיר באר שבע שלאור העלייה בתחלואה, הלימודים מחר (שישי) יתקיימו בלמידה מרחוק. זוהי הפעם הראשונה מאז החל הגל החמישי בה בתי הספר התיכוניים שעיר שלמה עוברת ללמידה מרחוק. מדובר בשינוי מהמדיניות שמובילה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, לפיה הלמידה פנים אל פנים תהיה בעדיפות עליונה ומעבר ללמידה מרחוק יהיה מוצא אחרון.

בהודעה שפרסמה עיריית באר שבע הודגש כי למרות שהלמידה תתקיים מרחוק, מנהלי בתי הספר יוכלו להזמין קבוצות תלמידים מיוחדות ללמידה פרונטלית בבתי הספר.

לפי נתוני משרד החינוך, בעיר באר שבע פועלים 35 בתי ספר תיכון, ולומדים בהם כ-16 אלף תלמידים.

בהודעה שנשלחה למורים, להורים ולתלמידים באחד התיכונים נכתב ש"עקב התחלואה הגוברת חדר מצב של משרד החינוך הודיע כי מחר יום שישי לא תתקיים למידה פיזית, אלא רק מקוונת". בהודעה נוספת למורים הודגש ש"האמור הוא כרגע לשישי זה". המורים התבקשו ללמד בזום לפי מערכת השעות.

בהודעת העירייה נכתב ש"בהתייעצות עם חדר מצב קורונה של מחוז דרום במשרד החינוך, הוחלט לאפשר מחר, יום שישי, לתלמידי התיכונים, לעבור ללמידה מרחוק. בסמכות מנהלי בתי הספר להזמין קבוצות למידה מיוחדות לפי הצורך."

הורים ותלמידים יקרים,בהתייעצות עם חדר מצב קורונה של מחוז דרום במשרד החינוך, הוחלט לאפשר מחר, יום שישי, לתלמידי…

Posted by ‎עיריית באר שבע‎ on Thursday, January 13, 2022

לפי נתוני משרד החינוך, 2.2 מיליון תלמידים למדו היום (חמישי) במערכת החינוך. אך הנתון הזה מחושב לפי מספר התלמידים שאינם בבידוד או מאומתים, כשבפועל, תלמידים רבים נשארים בבית גם אם אינם חייבים עקב חששות ההורים, או עקב חוסר במורים או בגננות.

מספר המאומתים במערכת החינוך עומד על 76,134 מתוכם 64,824 תלמידים ו11,310 אנשי חינוך. מספר המבודדים במערכת החינוך עומד על 92,954 מתוכם 89,205 תלמידים ו-3,749 אנשי חינוך.

במשרד החינוך ציינו שיותר מ-50% מתלמידי כיתות א'-ו' הם פטורי בידוד עקב היותם מחוסנים או מחלימים.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
תגובות

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!