דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי י"ז באייר תשפ"ב 18.05.22
20°תל אביב
  • 22°ירושלים
  • 20°תל אביב
  • 17°חיפה
  • 20°אשדוד
  • 22°באר שבע
  • 27°אילת
  • 20°טבריה
  • 21°צפת
  • 22°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בטחוני

ניסוי מוצלח במערכת חץ 3: "תאפשר יכולת התקפה אפקטיבית"

הניסוי במערכת המיועדת ליירט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה, נעשה יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים וצה"ל | שר הביטחון גנץ: "מצביע על העליונות הטכנולוגית של ישראל"

שיגור חץ 3 (צילום ארכיון: Ronite/ויקימדיה)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

מערכת הביטחון השלימה הבוקר (שלישי) ניסוי מוצלח במערכת הנשק "חץ" והמיירט "חץ 3" שמיועד ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. בניסוי השתתפה גם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA). הניסוי דימה התמודדות עם מטח טילים בליסטיים שמשוגרים לעבר שטח ישראל במקביל.

מנהלת "חומה" ביחידת מפא"ת של משרד הביטחון: "מערך המכ"מים המבצעי של מערכת ה'חץ' גילה את המטרה והעביר את נתוניה אל מרכז ניהול הירי, שניתח את הנתונים וביצע תכנון מלא ליירטה. עם השלמת התכנון, שוגרו לעבר המטרה שני מיירטי 'חץ 3', שהשלימו את משימתם בהצלחה".

בניסוי השתתפו בין השאר לוחמי חיל האוויר והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: התעשייה האווירית באמצעות מפעל מלמ וחטיבת אלתא; חברת אלביט מערכות; חברת בואינג (Boeing); החברה הממשלתית למערכות הנעה רקטית תומר וחברת רפאל.

מערכת הנשק "חץ" נחשבת מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב-שכבתי של ישראל. במערך נכללת גם מערכת כיפת ברזל ומערכת שרביט קסמים. במשרד הביטחון ציינו כי הניסוי הבוקר היה חלק מתוכנית הפיתוח הרב-שנתית של מערכת הביטחון.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "אני מברך על הניסוי המוצלח וחסר התקדים שמצביע על העליונות הטכנולוגית של ישראל, שמובלת על-ידי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות. צעד אחר צעד, פיתוח אחר פיתוח, אנחנו שומרים על יכולתה של ישראל להגן על עצמה מול האיומים המתפתחים במרחב ומאפשרים לישראל את חופש הפעולה ההתקפי מול אויבנו, מתוך ההבנה שההגנה הטובה ביותר מאפשרת את ההתקפה האפקטיבית ביותר".

שר הביטחון בני גנץ (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי הוסיף: "צה"ל ומערכת הביטחון רואים חשיבות גדולה בשדרוג ובשיפור יכולות ההגנה אווירית כל העת. הניסוי שבוצע הבוקר הוא מרכיב נוסף ביכולת שלנו לתת מענה לאיומים המפתחים בזירה האזורית כחלק ממימוש התוכנית הרב שנתית של צה"ל. השילוב המוצלח בין לוחמי ההגנה האווירית לטכנולוגיה ישראלית מתקדמת כחול לבן מביאים יכולת הגנה רב שכבתית מהטובות בעולם".

ראש הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, אדמירל ג'ון היל: "הניסוי תוכנן לאתגר את כל מרכיבי 'חץ 3' והביצוע היה מצוין. המידע שנאסף בניסוי יסייע בפיתוחים עתידיים של המערכת. אנו נמשיך לסייע למדינת ישראל לשדרג את יכולותיה".

בועז לוי מהתעשייה האווירית אמר: "מערכת החץ, פרי פיתוחה של התעשייה האווירית תוך שיתוף פעולה הדוק עם משרד הביטחון, ה-MDA האמריקני וחיל האוויר הוכיחה שוב היום שבידי מדינת ישראל נמצאת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר להגנה מפני טילים בליסטיים. במהלך הניסוי נבחנה המערכת אל מול איומים עתידיים, תוך איסוף מידע המשמש את מערכת הביטחון ומהנדסי החברה לפיתוח הטכנולוגיות העתידיות".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!