על פי דוברות משטרת ירושלים, במהלך ערב יום כיפור התרחשו מספר אירועי ביטחון ביניהם ידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה ע"י רעולי פנים לעבר לוחמי משמר הגבול שפעלו במשימת אבטחה בסילוואן בדרום מזרח העיר. על פי דובר המשטרה, עם התקרבות רעולי הפנים שהשליכו בקבוקי התבערה לכיוון הלוחמים והתגברות הפרות הסדר שכוונו באופן ישיר לעבר הכוח וסיכנו את חיי הלוחמים באופן ממשי, בוצע שימוש בירי וזוהתה פגיעה. הפורעים נמלטו ומילטו עימם את הנפגע לתוך הכפר. בהמשך התקבל דיווח לפיו אחד הפורעים שנפגע ככל הנראה מהירי נקבר במהלך הלילה על ידי המקומיים. ככל הנראה מחשש שכוחות הביטחון יקחו את הגופה. לאחר המקרה, פרש חמאס את חסותו על ההרוג הפלסטיני ולמחרת הלוויה התקבצו מול ביתו עשרות מתושבי הכפר וקראו קריאות לכבודו.

ההרוג על פי דיווחים פלסטיניים הוא עלי שויוחי (20), אסיר משוחרר שישב בכלא בישראל במשך שנה וחצי ושוחרר לפני כמה חודשים.

תקרית נוספת נרשמה בעיסוואיה כפר הממוקם מזרחית להר הצופים, רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה, ידו אבנים וירו זיקוקים בכינון ישיר לעבר הכוח במקום. הפורעים הבעירו פחים וחסמו צירים בכניסה לכפר. הכוח פיזר את מפירי הסדר תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במהלך הלילה בוצע ירי זיקוקים והושלך בקבוק תבערה לעבר הכוחות בג'אבל מוכבר. הפורעים פוזרו על ידי הכוח תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

הפרות הסדר במזרח ירושלים נמשכו גם אתמול (ד) בלילה אך לא נודע על נפגעים.