דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23.05.22
22°תל אביב
  • 18°ירושלים
  • 22°תל אביב
  • 20°חיפה
  • 21°אשדוד
  • 21°באר שבע
  • 24°אילת
  • 26°טבריה
  • 16°צפת
  • 23°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

קנסות מנהליים והרחקה מהמגרשים: ועדת השרים אישרה הצעת חוק לאיסור אלימות בספורט

ההצעה שמובילים משרד התרבות והספורט, משרד המשפטים והמשרד לביטחון פנים, עברה בוועדת השרים לחקיקה ובהמשך תעלה במליאת הכנסת | השר חילי טרופר: "במאבק באלימות אין קואליציה ואין אופוזיציה"

משחק כדורגל באצטדיון טדי (צילום ארכיון: פלאש90)
יאיר צוקר
יאיר צוקר
עורך ספורט
צרו קשר עם המערכת:

הצעת החוק לאיסור אלימות בספורט, שמובילים משרד התרבות והספורט, משרד המשפטים והמשרד לביטחון פנים, עברה היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה ובהמשך תעלה לאישור במליאת הכנסת.

עם פתיחת המושב ובישיבת השרים הראשונה לאחר פגרת הכנסת, החוק עלה לוועדה ובכך הופך למטרה עליונה בסדר היום. תיקון החוק לאיסור אלימות בספורט כולל כמה צעדים משמעותיים שיובילו לקידום המאבק באלימות במגרשים ובאצטדיונים.

במרכז החוק: המשטרה תוכל לראשונה לתת קנסות מנהליים, דבר אשר יתרום להרתעת המתפרעים. כמו כן, הרחבת סמכויות ההרחקה מהמגרשים תגביר את שימוש המשטרה בצווי הרחקה מהמגרשים, כשהמטרה הברורה היא יותר הרחקות של אוהדים אלימים ומתפרעים, ולתקופות ארוכות יותר.

התכנית צפויה להתרחב בהמשך לצעדים נוספים, כל זאת כדי להבטיח מגוון כלים לצמצום האלימות. קידום התכנית התבצע אודות לעבודת המטה המאומצת של המשרדים בחודשים האחרונים.

שר התרבות והספורט חילי טרופר: "כפי שאמרנו, מיגור האלימות בספורט הפך מטרה עליונה בסדר היום שלנו. עלינו להיאבק באלימות בספורט בכל הכלים העומדים לרשותינו ואישור החוק בוועדת השרים הוא צעד חשוב בדרך לצמצום האלימות במגרשים. נעשה הכל כדי שהחוק יאושר במליאת הכנסת. במאבק באלימות אין קואליציה ואין אופוזיציה. אני מבקש להודות לשר המשפטים גדעון סער והשר לביטחון פנים עמר בר לב על ההתגייסות ושיתוף הפעולה הפורה".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר (צילום: אליבייה פיטוסי / פלאש90)

סגן רה״מ ושר המשפטים גדעון סער: ״אנו פועלים ביחד למגר את האלימות במגרשי הספורט הפוגעת אנושות בערכי הספורט. התכנית תביא למדיניות אפקטיבית יותר, המבוססת על קנסות והרחקה מהמגרשים של אוהדים אלימים. אני קורא גם לבתי המשפט לנקוט מדיניות תקיפה למיגור האלימות בספורט. מבקש להודות לשר חילי טרופר ולשר עומר בר לב על שיתוף הפעולה".

השר לביטחון הפנים עומר בר-לב: "מיגור האלימות בספורט היא משימה חשובה מאוד עבור החברה הישראלית. ספורט הוא חלק מתרבות, ולא ייתכן שלמגרשים יגיעו גורמים אלימים שמטרתם לפגוע בחוויה, להתסיס ולהתפרע. נגד הגורמים האלימים הללו עלינו להכביד את הענישה, ואני מברך על שיתוף הפעולה הפורה בנושא בין שר התרבות והספורט, שר המשפטים לביני. ספורט אמור להיות חגיגה וחוויה תרבותית לצעירים, מבוגרים, ומשפחות כאחת, ותיקון החוק לאיסור אלימות בספורט – עם הצעדים שהוכנסו בו – הוא שלב נוסף בדרך להבטיח זאת".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!