דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון ד' בתמוז תשפ"ב 03.07.22
29°תל אביב
  • 28°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 28°חיפה
  • 30°אשדוד
  • 34°באר שבע
  • 38°אילת
  • 35°טבריה
  • 28°צפת
  • 31°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
בטחוני

הרמטכ"ל: מביעים את צערנו על מות העיתונאית, הקמנו צוות שיברר את העובדות

ראש הממשלה ושר החוץ הציעו לרשות הפלסטינית חקירה פתולוגית משותפת | בנט: "על פי הנתונים הראשונים יש סיכוי לא מבוטל שהפלסטינים אחראים לירי" | נתניהו: "מגנה את השקרים שמושמעים נגד חיילינו"

הרמטכ"ל אביב כוכבי (צילום: פלאש90)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

בהודעה שפורסמה אחר הצהריים (רביעי), הביע הרמטכ"ל, אביב כוכבי, את צערו על מותה של כתבת אל-ג'זירה בשטחים. "הכתבת שנהרגה שהתה בזירת לחימה. בשלב זה לא ניתן לקבוע מאיזה ירי היא נפגעה ואנו מצטערים על מותה. על מנת להגיע לחקר האמת הקמנו צוות מיוחד שיברר את העובדות ויציג אותן במלואן ובהקדם האפשרי", מסר כוכבי.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס במליאת הכנסת לאירוע שהתרחש בג'נין, בו נהרגה עיתונאית אל ג'אזירה שירין אבו עאקלה. "על פי הנתונים הראשונים יש סיכוי לא מבוטל שהפלסטינים אחראים לירי. בלי חקירת אמת לא נוכל להגיע לאמת", אמר בנט.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו האשים שחברים בקואליציה "מכפישים את כוחות צה"ל ומפיצים את השקרים שבאים מצד הפלסטינים". לדבריו, "ההכפשות האלה מוכיחות שוב שאסור לשבת בממשלה עם תומכי טרור. ממשלה שתלויה במועצת השורא לא מסוגלת להגן על חיילנו".

לפי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען, אבו עקלה נהרגה מירי כוחות הביטחון הישראלים ומספר אזרחים ועיתונאים נוספים נפצעו, אך בצה"ל אומרים שייתכן שהעיתונאים נפגעו מירי פלסטיני, ושהאירוע בבירור.

שירין אבו עקלה, עיתונאית אלג'זירה שנהרגה במהלך פעולת צה"ל בג'נין (צילום: מתוך הרשתות החברתיות)

"בפתח דבריי אני מבקש להתייחס לאירועי ג'נין בשעות הלילה יצאו כוחות צה"ל לפעולה נרחבת בצפון השומרון כחלק מהמאמץ של מדינת ישראל לבלום את גל הטרור הרצחני", אמר ראש הממשלה. "במהלך הפעולה ירו חמושים פלסטינים אש לא מדויקת, לא מבוקרת ולא מובחנת. כוחותינו, כוחות צה"ל, השיבו לעבר מקורות האש, והם ירו בצורה מדויקת ככל הניתן, מובחנת ואחראית. בחילופי האש נפגעה ונהרגה באופן מצער עיתונאית אל ג'אזירה – הגברת שירין אבו עאקלה".

"ברשות הפלסטינית מיהרו להאשים את ישראל, ויו"ר הרשות הטיח בישראל האשמות לא מבוססות, עוד בטרם חקירה. על פי הנתונים הראשוניים שבידינו, ישנו סיכוי לא מבוטל שהעיתונאית נפגעה בכלל מירי הפלסטינים החמושים, אך על מנת להגיע לאמת – אנחנו צריכים לקיים חקירת אמיתית, והפלסטינים בשלב הזה מונעים זאת. בלי חקירת אמת לא נגיע לאמת".

"ישראל קראה לפלסטינים לבצע ניתוח פתולוגי משותף בהסתמך על כל התיעוד ועל כל הממצאים הקיימים, כדי להגיע לחקר האמת. הפלסטינים כאמור מסרבים, ואני מצפה מהם לשתף פעולה ובמיוחד להימנע מפעולות שעלולות לזהם את החקירה", הוסיף בנט. "את האירוע בג'נין יש לראות בהקשר רחב: מזה כחודשיים אזרחי ישראל נתונים תחת מתקפת טרור רצחנית. המחבלים הפלסטינים יוצאים פעם אחר פעם לרצוח ישראלים בכוונת תחילה".

"המבצע בג'נין הלילה הוא חלק מסדרת פעולות יזומות שנועדו לקטוע את גל הטרור ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. אנחנו נחושים להמשיך עד להשגת המטרה ואנחנו מחזיקי את חיילי צה"ל, את אנשי השב"כ ואת השוטרים שמסכנים את חייהם לילה לילה, יום יום, כדי לשמור על חיינו".

ישראל הציעה לפלסטינים לקיים חקירה משותפת על מות העיתונאית. שר החוץ יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אנחנו מציעים לפלשתינים חקירה פתולוגית משותפת של מותה המצער של העתונאית שירין אבו עאקלה. יש להגן על עתונאים בשטחי קרבות ומוטלת עלינו החובה להגיע לחקר האמת. כוחות הבטחון של ישראל ימשיכו לפעול בכל מקום כדי למנוע טרור ורצח ישראלים".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!