דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי כ"א באב תשפ"ב 18.08.22
29°תל אביב
  • 30°ירושלים
  • 29°תל אביב
  • 28°חיפה
  • 30°אשדוד
  • 33°באר שבע
  • 40°אילת
  • 36°טבריה
  • 28°צפת
  • 31°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

תוספת של 550 ש"ח בממוצע לעובד: הסכם קיבוצי חדש לעובדי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

לפי ההסכם, עשרות העובדים ייהנו מתוספת ממוצעת של 4% לשכרם, שתגדיל גם את ההפרשות לפנסיה ולקרן השתלמות | מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, דורון קרני: "שמח שהגענו להסכמות בתקופה מאתגרת"

מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, דורון קרני (מימין), סמנכ"ל כספים ומשאבי אנוש ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, יובל פרידמן, ויו"ר ועד העובדים טל אלמוג רוטמן, בחתימת הסכם קיבוצי לעובדי הרשות (צילום: דוברות ההסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

הסתדרות עובדי המדינה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד) חתמו היום (חמישי) על הסכם שכר לעשרות עובדי הרשות, שכולל תוספת ממוצעת של 4% לשכרם. תוקף ההסכם עד סוף 2023.

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים היא תאגיד סטטוטורי שעובדיו מאוגדים בהסתדרות משנת 2010, כשההסכם הבסיסי בו נקבעו תנאי העבודה נחתם ב-2012. הרשות אחראית על תכנון, תיאום ובקרה של מכלול הפעולות במשרדי הממשלה שנועדו להגברת הבטיחות בדרכים וצמצום התאונות בכבישי ישראל.

לפי הסכם השכר המעודכן, עבור שנת 2021 תשולם תוספת ממוצעת של 400 שקל בחודש לעובד, ובשנת 2022 יתווספו עוד כ-150 שקל בממוצע לעובד. השכר ברשות הוא דיפרנציאלי ונקבע לפי ביצועים בפועל. התוספת צפויה להגדיל את ההפרשות לפנסיה ולקרן השתלמות עבור העובדים.

על ההסכם חתמו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה דורון קרני ויו״ר ועד הרשות טל אלמוג רוטמן. מצד ההנהלה חתם סמנכ״ל כספים ומשאבי אנוש, יובל פרידמן.

מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, דורון קרני: "אני שמח שעלה בידינו בתקופה מאתגרת מבחינת יחסי העבודה במגזר הציבורי להגיע להסכמות עם הנהלת הרלב"ד ועם אגף השכר במשרד האוצר, ובכך להביא לקידומי שכר לעובדים. נמשיך לפעול למען עובדי הרלב"ד תוך כוונה להגיע להישגים נוספים בהסכם הבא עליו נחתום".

יו"ר ועד העובדים, טל אלמוג רוטמן: "ההסכם מהווה ביטוי להערכה הרבה לעובדי הרלב"ד, שעושים לילות כימים כדי להפחית עד כמה שניתן את מספר הנפגעים בתאונות הדרכים. על סדר יומו של ועד העובדים מטרות נוספות אותן ננסה לממש בהסכם הבא. אני מבקשת להודות ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, לאריאל יעקבי, לדורון קרני שמלווה את עובדי הרלב"ד מיום הצטרפותנו להסתדרות, וכן להנהלת הרלב"ד ולאנשי הממונה על השכר במשרד האוצר".

את המו"מ ליוותה עו״ד הילה גבר מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות. ממשרד האוצר השתתפו בגיבוש ההסכם: רכז תאגידים באגף הממונה על השכר עומר חזן וראש ענף תאגידים באגף סופי ורנר.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!