נסיון לפיגוע דקירה כנגד חיילי צה"ל נמנע הבוקר (רביעי) באזור שכם. בסביבות השעה 8 הגיע מחבל לחווארה, כפר פלסטיני מדרום לשכם, וניסה לדקור חייל שאבטח את המקום באמצעות מברג. כוח צה"ל שהיה במקום וזיהה את המתרחש פגע במחבל ופצע אותו בפלג גופו התחתון. באירוע לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. המחבל פונה לבית החולים בלינסון בפתח תקווה.

ביום חמישי שעבר אירע נסיון פיגוע נוסף בצומת עפרה, שבו הגיע מחבל לטרמפיאדה הסמוכה ליישוב על כביש 60 לכיוון צפון, וניסה לדקור חיילים שאבטחו את התחנה. המחבל נהרג מאש הכוחות שהיו במקום, וגם שם לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.

ניתן להבחין כי בחודשים האחרונים ישנה עלייה מגמתית במספר הפיגועים הפלסטיניים. על פי נתוני שב"כ, בחודש אוקטובר נרשמו 153 פיגועים, ביחס ל-109 פיגועים בחודש ספטמבר ו-93 בחודש אוגוסט.

בנוסף אירעו הבוקר חילופי אש ברמת הגולן: הבוקר בסביבות השעה 11 נפלה פצצת מרגמה בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ככל הנראה מדובר ב"זליגה" ממלחמת האזרחים בסוריה. בתגובה לירי תקף צה"ל סוללת תותחים של המשטר הסורי בצפון רמת הגולן הסורית. מצה"ל נמסר כי "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונות ישראל ובביטחון תושביה."