הילרי קלינטון האיצה אמש (רביעי) בתומכיה לקבל את ניצחונו של יריבה הרפובליקני בתום מירוץ שעד ליום הבחירות עצמו נראה היה שיסתיים בהכתרתה כנשיאה הראשונה בהיסטוריה של ארה"ב. קלינטון אמרה כי תומכיה חייבים "לשמור על ראש פתוח ולתת לדונלד טראמפ "הזדמנות להנהיג".

בנאום שנשאה בפני אנשי מסע הבחירות שלה ומצביעים המומים במלון בניו יורק, אמרה קלינטון כי היא הציעה לעבוד עם טראמפ עבור ארה"ב. מדינה, שלדבריה "מפולגת הרבה יותר ממה שחשבנו".

"אני מצטערת שלא זכינו בבחירות האלו בשביל הערכים שבהם אנו מחזיקים, אבל אני מרגישה גאווה ומלאת תודה על מה שבנינו" הוסיפה, "אתם מייצגים כל מה שטוב באמריקה. אני יודעת שאתם מאוכזבים, אני מרגישה זאת שוב, זה כואב וזה יכאב עוד הרבה זמן. אלו היו בחירות למען המדינה שאנחנו אוהבים, ראינו שהאומה שלנו יותר מפולגת ממה שחשבנו, אבל אלחם תמיד למען אמריקה, וזאת הסיבה שאנחנו צריכים לקבל את תוצאות הבחירות".

קלינטון קראה לתומכיה לא לחדול מפעילות פוליטית. "הדמוקרטיה שלנו לא מתקיימת רק כל ארבע שנים אלא כל הזמן. אנחנו תמיד צריכים לקדם את הערכים שלנו, לאפשר כלכלה טובה לכולם, ולא רק לאלו שבצמרת.  במשך שנה וחצי חיברנו מיליוני בני אדם שיגידו ביחד-שהחלום האמריקני גדול מספיק בשביל מהגרים, בשביל קהילת הלהט״ב, בשביל בעלי מוגבלות, כולם. האחריות שלנו כעת כאזרחים היא להמשיך למלא את תפקידנו".

קלינטון נראתה נסערת במהלך הנאום, במיוחד כהכירה בכך שלא הצליחה "לשבור את תקרת הזכוכית הגבוהה והקשה ביותר". היא ביקשה לפנות באופן ישיר "לכל הילדות הקטנות" שצפו בה: "אף פעם אל תטילו ספק בכך שאתן בעלות ערך וחזקות וזכאיות לכל הזדמנות בעולם ולסיכוי לרדוף אחרי החלומות שלכן".