הפיזיקאי פרופסור סטיבן הוקינג הזהיר כי המין האנושי לא ישרוד אם לא נמצא לעצמנו בית חלופי מחוץ לאטמוספירת כדור הארץ. הוקינג אמר את הדברים במהלך הרצאה שהעביר באירוע שהתקיים באוניברסיטת אוקספורד שבבריטניה.

"רוב ההתקדמויות האחרונות בתחום הקוסומולגיה הושגו מהחלל, שם יש נוף לא מופרע של היקום שלנו" הוא אמר, "אבל אנחנו חייבים להמשיך לטוס לחלל, בשביל העתיד של המין האנושי".

הוקינג אף קבע תאריך תפוגה לכוכבנו. "אני לא חושב שנשרוד עוד 1,000 שנים אם לא נצא מהכוכב השביר שלנו", הסביר. "לכן, אני רוצה לעודד את העניין הציבורי בחלל, והתחלתי הכשרה מוקדמת בעצמי".

מוקדם יותר השנה הצהיר הוקינג כי בכוונתו להשתתף בעצמו בנסיעה לחלל ביום מן הימים, על אחת מספינות החלל של וירג'ין גלקטיק. בטקס בו נחשפה חללית של וירג'ין אמר הוקינג כי "אנחנו נכנסים לעידן חלל חדש, ואני מקווה שזה יצליח ליצור אחדות חדשה". עוד אמר בטקס כי "לקחת יותר ויותר נוסעים לחלל יאפשר להם ולנו להסתכל קדימה ואחורה בו זמנית, ועם פרספקטיבה חדשה לשני הכיוונים. זה יעזור להעניק משמעות חדשה למקומנו על כדור הארץ, ועל אחריותנו עליו כמנהלים שלו". את ההודעה שלו סיים הוקינג בהכרזה על שם החללית "בבקשה קבלו את החללית החדשה של חברת וירג'ין, 'אחדות'".

יש לציין כי הדברים שאומר הוקינג מגיעים על רקע מחלוקות על היקף העיסוק והמשאבים שצריכם להיות מופנים לחקר החלל. לפני כחודש הצהיר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי עד 2030 יישלחו אנשים למאדים.