מחבלים פתחו הבוקר (ראשון) באש על כוח צה"ל בעת מארב של גדס"ר גולני ליד היישוב נוב שבדרום רמת הגולן. כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר מקור הירי וחיסל ארבעה מחבלים שירו מתוך רכב חמוש במקלע כבד. אין נפגעים ואין נזק בצד הישראלי.

האירגון, אליו השתייכו המחבלים, מונה על פי הערכות בין 800-700 לוחמים והוא חלק מאיחוד של שלושה ארגוני איסלאם סונים המכונים יחד "צבא חאלד בן אל-ואליד". הארגון, הנחשב למייצג המרכזי של דאע"ש בסוריה הוקם באוגוסט 2014 כארגון מקומי ולאחר מספר חודשים נשבע אמונים לדאע"ש, דבר שהחריף את היחסים בינו לבין ג'בהת א-נוסרה – סניף אל-קאעידה בסוריה, שגם הוא סוני ושולט בשטחים רבים בגולן הסורי. כמו כן, מדובר בהתקלות ראשונה של כוחות הביטחון הישראלים עם ארגון זה.

הפגיעה האחרונה בשטח ישראל התרחשה לפני שבועיים וחצי כאשר פצמ"ר, שככל הנראה זלג מהלחימה בסוריה התפוצץ בצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים כתוצאה מהנפילה ולא נגרם נזק. בתגובה לירי תקף צה"ל סוללת תותחים בצפון הרמה הסורית. "לא נסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה. אנו רואים במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו", נמסר מדובר צה"ל.

אותה פצצת מרגמה שנורתה, הפרה שקט של כמעט חודשיים באזור. בספטמבר הורגשה מתיחות בגבול הצפוני בעקבות נפילה של לפחות ארבע פצצות מרגמה בשבוע אחד. שני פצמ"רים אף יורטו על ידי כיפת ברזל בהפרש של כשעה וחצי זה מזה.