חיל האוויר תקף הלילה (שני) מתקן של ארגון הטרור המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן הסורית, בתגובה לירי שבוצע אתמול לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית אתמול על גדר הגבול.

יעד התקיפה הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש האו"ם ושימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. מדובר בפעולת המשך לתקיפה שבוצעה אתמול, שמטרתה מניעת חזרת המחבלים למתקן המהווה איום מהותי במרחב.

מדובר צה"ל נמסר צה"ל ימשיך לפעול להגנת תושבי מדינת ישראל תוך שמירה על חופש הפעולה של צה"ל בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, ולא יהסס לפעול אל מול ארגוני טרור הפועלים כנגדה.

אתמול פתחו מחבלים מארגון דאעש באש על כוח צה"ל בעת מארב של גדס"ר גולני ליד היישוב נוב שבדרום רמת הגולן. כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר מקור הירי וחיסל ארבעה מחבלים שירו מתוך רכב חמוש במקלע כבד. אין נפגעים ואין נזק בצד הישראלי.

האירגון, אליו השתייכו המחבלים, מונה על פי הערכות בין 800-700 לוחמים והוא חלק מאיחוד של שלושה ארגוני איסלאם סונים המכונים יחד "צבא חאלד בן אל-ואליד". הארגון, הנחשב למייצג המרכזי של דאע"ש בסוריה הוקם באוגוסט 2014 כארגון מקומי ולאחר מספר חודשים נשבע אמונים לדאע"ש, דבר שהחריף את היחסים בינו לבין ג'בהת א-נוסרה – סניף אל-קאעידה בסוריה, שגם הוא סוני ושולט בשטחים רבים בגולן הסורי. כמו כן, מדובר בהתקלות ראשונה של כוחות הביטחון הישראלים עם ארגון זה.