רשת הטלוויזיה הסורית דיווחה כי במהלך הלילה, באזור השעה 01:00, מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מחסן נשק ושיירת רכבים השייכים לחיזבאללה, על פי הרשת אין נפגעים אך יש נזק לרכוש.

גורם סורי מסר כי "בניסיון להסב את תשומת הלב מההצלחות של צבא סוריה וכדי להרים את המורל הירוד של כנופיות הטרור, מטוסים ישראליים ביצעו לפנות בוקר תקיפה באמצעות שני טילים מהמרחב האווירי הלבנוני. הטילים נפלו באזור א-סבורה בפרברי דמשק ללא נפגעים".

על פי דיווחים של כלי תקשורת ערביים ביניהם העיתון "א-ראי אל-יום" היוצא לאור בלונדון וגם הרשת הסעודית "אל ערבייה" נטען כי ישראל תקפה מוצב של הצבא הסורי בדמשק, בירת סוריה, ושיירת נשק של חיזבאללה בסמוך לכביש המהיר שמוביל מדמשק לבירת לבנון, ביירות. על פי הדיווחים, התקיפה בוצעה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר שחג מעל שמי לבנון, עוד נכתב כי מטוסים ישראלים ביצעו שתי תקיפות כאשר אחת פגעה במחסן נשק של חטיבה 38, השייכת לדיביזיה הרביעית בצבא הסורי, שממוקמת באזור א-סבורה שליד דמשק, והתקיפה השנייה כוונה אל שיירת כלי רכב השייכת לחיזבאללה בסמוך לכביש דמשק-ביירות.

בצה"ל סירבו לאשר או להכחיש את דבר התקיפה: "לא מתייחסים לפרסומים זרים".

ביום ראשון תקף צה"ל מתקן של אירגון המדינה האיסלאמית שוהדא אל- ירמוך. התקיפה בוצעה בתגובה לירי של חולייה על כוח גולני שהיה בפעילות מבצעית באזור הגבול. מטוסי קרב הטילו פצצות במשקל של כעשרה טון על המתקן ואמצעי לחימה שונים ששימשו את ארגון הטרור הושמדו.

מצה"ל נמסר כי היעד שהותקף הוא מתקן צבאי נטוש, שהיה בעבר בשימוש כוחות האו"ם. לפי ההודעה, המקום שימש את מחבלי הארגון לתקיפת כוחות צה"ל ולביסוס פעילותם בסמוך לגבול. שלשום, לאחר הירי, תקף חיל האוויר את החוליה, ועל פי הערכות חיסל את ארבעת החיילים ואת הרכב שהיה מחומש במקלע כבד.