כ-500 בני אדם הפגינו אתמול (ראשון) במתחם שרונה בתל אביב נגד אלימות מינית ונגד המקרים הרבים בהן אישומים באונס מסתיימים בהסדרי טיעון וללא עונשים מחמירים. המשתתפים, ובעיקר המשתתפות, חסמו את הרחוב בשני הכיוונים באישור המשטרה ולאחר מכן עברו להפגין מול שער הקריה.

ההפגנה התקיימה תחת הכותרת "די לאלימות מינית ודי לכסתו"ח" והמפגינות החזיקו שלטים עם הכתובות: "כולנו אחת מתוך אחת", "גיבור ישראל כובש את יצרו", "עולם בטוח לכולנו" וצעקו סיסמאות כגון: "קצין אנס, לכלא נכנס", "בוכריס לכלא", "צבא ההגנה לא מגן עליי" ו"אף דרגה לא נותנת פטור מאונס".

המפגינות מחו על כך שבמקרים רבים מדי אלו שביצעו עבירות מין מקבלים עונשים קלים מדי, לדבריהן. במרכז ההפגנה עמדו בין היתר שופט בית המשפט המחוזי בדימוס, יצחק כהן, שהודה בהטרדה מינית של עוזרת משפטית אך כחלק מהסדר הטיעון עליו חתם יגזרו עליו עבודות שירות בלבד, פרשת יניב נחמן, שקיבל בתחילה עבודות שרות של חצי שנה בלבד והקצין אופק בוכריס ועסקת הטיעון שנחתמה עמו ושפוטרת אותו מאישום באונס וממאסר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כאמור, בשבוע שעבר נחתם הסדר הטיעון בין הפרקליטות הצבאית לסנגוריו של תת-אלוף במיל' אופק בוכריס, במסגרתו סעיפי האישום באונס יוסרו ויוחלפו בבעילה אסורה בהסכמה, תוך ניצול יחסי מרות. כמו כן הודה בוכריס בכך שקיים יחסי מין מלאים ומגעים נוספים בעלי אופי מיני בכמה הזדמנויות עם אחת המתלוננות, ויורשע בעבירה של התנהגות שאינה הולמת בגין מעשיו כלפי המתלוננת השנייה. העונש הצפוי יהיה הורדת דרגה לאל"מ ומאסר על תנאי. בוכריס, יש לציין, יהנה משיעור פנסיה של תת-אלוף, זאת מכיוון שעזב את הצבא מיוזמתו ולא הודח.

עזרה בהכנת הידיעה: טטיאנה דייטש