יממה לאחר הגשת כתב אישום נגדו, התפטר מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן  מתפקידו. וסרמן הודיע אתמול (חמישי) שלא יתמודד לקדנציה נוספת בתפקיד, והוא צפוי לסיים את תפקידו בעוד כשבועיים.

ביום רביעי הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד וסרמן. במסגרתו הואשם בלקיחת שוחד, סחיטה באיומים, מרמה והפרת אמונים, שיבוש הליכי משפט ועוד. בנוסף הוגשו כתבי אישום נגד יוסי אפרת, יו"ר אגף התרבות ויו"ר ארגון המורים לחינוך גופני, ונגד ביתו, ליאת כהן. על וסרמן נאסר להיכנס לבניין הסתדרות המורים וליצור קשר עם המעורבים בפרשה. ביום חמישי הבא הוא יתייצב בבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון בהמשך התנאים המגבילים שהוטלו עליו. עם הגשת כתב האישום מסרו עורכי דינו ל"דבר ראשון" שהוא מכחיש את החשדות נגדו.

על פי כתב האישום, בשנת 2002, נבחר וסרמן נבחר לתפקיד מזכ"ל הסתדרות המורים בישראל. לפני בחירתו לתפקיד זה, שימש וסרמן כיו"ר אגף הכספים, תפקיד בו המשיך לשמש גם לאחר בחירתו למזכ"ל. על פי כתב התביעה "כפל תפקידים זה העצים את כוחו המנהלי והפוליטי עד כדי שליטה מלאה ויכולת להשפיע על כל החלטה שתתקבל במוסדות ההסתדרות וגופים אחרים שבשליטתה". עוד טוענים בפרקליטות כי שליטה זו אפשרה לוסרמן להשפיע על קבלת החלטות בנוגע להסתדרות המורים ולו באופן אישי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים בין תפקידיו בהסתדרות לאינטרסים האישיים שלו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר