מתקפת טרור בטורקיה: לפחות 29 הרוגים ועוד כ-166 פצועים אתמול (שבת) בשני פיצוצים מחוץ לאצטדיון כדורגל באיסטנבול. אחד הפיצוצים נגרם על ידי מחבל מתאבד והשני על ידי מכונית תופת. עד כה, אף ארגון לא הודיע כי הוא עומד מאחורי הפיצוצים.

שני הפיצוצים כוונו נגד אנשי משטרה, והרגו 27 מהם. שני הרוגים נוספים הם אזרחים, כך אמר שר הפנים הטורקי סולימן סוילו. הוא הוסיף כי 10 אנשים נעצרו בהקשר ל"מתקפת הטרור".

הפיצוצים אירעו מחוץ לאצטדיון הכדורגל של קבוצות בשקיטאש. עדי ראיה שהיו במקום אמרו כי שמעו קולות ירי במה שנראה כמתקפה חמושה כנגד המשטרה. כמות האזרחים שנפגעו הייתה נמוכה יחסית, וזאת מכיוון שרוב האזרחים כבר עזבו את המקום עם סיום משחק הכדורגל. ערוץ הטלוויזיה אנ.טי.וי אמר כי מטרת המתקפה הייתה אוטובוס של יחידת המהומות של המשטרה שהיה מחוץ לאצטדיון.

"הערב באיסטנבול חזינו שוב בפניו המכוערות של הטרור אשר רומס כל ערך והגינות", כך אמר נשיא טורקיה רג'יפ ארדואן.

אף ארגון לא הודיע כי הוא עומד מאחורי הפיגוע. השנה חזתה העיר העיר איסטנבול במתקפות טרור המיוחסות לארגון דאעש ולמיליציות של כורדים.

כוחות ההצלה הטורקיים בזירת הפיגוע (צילום: Emrah Gurel / סוכנות AP).

כוחות ההצלה הטורקיים בזירת הפיגוע (צילום: Emrah Gurel / סוכנות AP).

שר הפנים של טורקיה סולימן סוילו אמר שהנפגעים בפיגוע הם שוטרים שהיו במקום. הפיצוץ אירע לאחר משחק כדורגל בו ניצחה הקבוצה המקומית בשקיטאש את הקבוצה המתארחת בורסאספור 2-1 במסגרת ליגת העל הטורקית.

"נכון לעכשיו נראה כי מדובר במכונית תופת שהתפוצצה במקום בו היו כוחות המשטרה המיוחדים, מיד לאחר שאוהדי בורסאספור עזבו" אמר שר הפנים הטורקי.

ברשתות הטלוויזיה הטורקיות נראו תמונות של יותר משנים עשר אמבולנסים ברחובות המקיפים את האיצטדיון, ומסוק משטרתי שטס עם זרקור החיפוש שלו מודלק. חלונות הזכוכית בבניינים סמוכים התנפצו בעקבות ההדף.

מקבוצת בורסאספור נמסר כי אף אחד מאוהדי הקבוצה לא נפגע וכי הם "מאחלים החלמה מהירה לכל האזרחים הפצועים".

ממשרד החוץ נמסר נכון לעכשיו אין כל מידע על נפגעים ישראלים באירוע.