פרקליטות מחוז חיפה פלילי הגישה היום (חמישי)  לבית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום ובקשת מעצר נגד סולימאן מחאמיד בן 18 מאום אל פחם יחד עם קטין בגין הצתה ביער ברושים הסמוך לישוב מי עמי בערב יום ה-27 לנובמבר. השניים נעצרו ימים ספורים אחרי גל השריפות,  בחשד שהציתו את החורש הטבעי על רקע לאומני, אך על פי כתב האישום שהוגש היום הם מואשמים בהצתה פלילית בלבד.

על פי כתב האישום,  27/11/16, סמוך לשעה 22.00, הגיעו הנאשמים ברכב לאזור צומת הכניסה לישוב מי עמי ,עצרו   את רכבם , כ- 17 מטרים מגדר הישוב בסמוך לשטח קוצים הגובל ביער ברושים, ליד כביש הגישה לישוב. לטענת הפרקליטות, הנאשמים פירקו מצית שהיה ברשותם, על מנת לגרום לשחרור גז מן המצית לאוויר והדליקו להבה במצית, ויצרו להבה גדולה באמצעותה הבעירו אש בצמחיה שהייתה באזור מיוער ומלא צמחיה, לאחר שהתלקחה האש, נסעו הנאשמים מהמקום.

על פי כתב האישום, כתוצאה ממעשיהם של הנאשמים התפשטה האש לעבר שדה קוצים ונשרפה צמחיה המשתרעת על פני שטח של כ- 290 מ"ר.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

רכז הביטחון של הישוב, שעשה סיור במקום, הבחין  בהתלקחות האש וברכבם של הנאשמים והחל בנסיעה אחריו. כאשר הבחינו הנאשמים ברכב הביטחון, האיצו את מהירות הנסיעה, על מנת להימלט מהמקום.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

מאז גל השריפות נעצרו מספר בני אדם בחשד שהציתו שריפות על רקע לאומני. עם זאת, רובם שוחררו או שבחקירתם נשלל היסוד הלאומני של פעולתם. כעת המצב הוא שאין עצורים או כתבי אישום לגביהם עדיין קיים חשד למניע לאומני.