דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17.07.24
30.5°תל אביב
  • 31.9°ירושלים
  • 30.5°תל אביב
  • 29.2°חיפה
  • 30.6°אשדוד
  • 35.5°באר שבע
  • 42.3°אילת
  • 37.0°טבריה
  • 32.5°צפת
  • 32.7°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

תוספת שכר של מאות שקלים בחודש: הסכם שכר חדש לאחיות במגזר הציבורי

האחיות והאחים בבתי החולים הציבוריים, בשירותי בריאות הציבור ובקופת חולים כללית יזכו, בין היתר, לתוספת שכר של מאות שקלים בחודש, מעבר להסכם המסגרת במגזר הציבורי | יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "נמשיך לחזק את מערכת הבריאות שממשיכה להוכיח מקצועיות וחוסן לאומי"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן והממונה על השכר במשרד האוצר אפי מלכין חתמו על הסכם שכר לאחיות בבתי החולים הציבוריים, בקופת חולים כללית ובשירותי בריאות הציבור.

ההסכם כולל תוספות שכר, מעבר לתוספות של הסכם המסגרת לעובדי המגזר הציבורי הכולל תוספות שכר שקליות ואחוזיות. בנוסף, יינתנו תוספות שכר לאחיות בתפקידי ניהול, ותוכפל תוספת אחריות משמרת. יתר על כן, מינואר 2024, יינתן לראשונה מענק שימור לאחים ולאחיות בבתי חולים שיקומיים וגריאטריים וכן בבתי חולים לבריאות הנפש ועוד.

הסיכומים התגבשו ערב החגים, לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן מעמיק בין ההסתדרות לבין משרד האוצר והמעסיקים במטרה להעניק תוספת שכר משמעותית לאחיות ולאחים, ולאחר שהחתימה לאחר הסוכות נדחתה, בשל מצב הלחימה המיוחד שבו נתונה מדינת ישראל, החליטו הצדדים שלא לעכב עוד את חתימת ההסכם. האחים והאחיות מבצעים עבודת קודש בימי שגרה, ובפרט בתקופה זו תרומתם מכרעת.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "למדנו בשנים האחרונות, עם מגפת הקורונה, ובצער גם בימים אלה של מלחמה, כי האחיות והאחים הרפואיים נמצאים בחוד החנית של המגזר הציבורי. אני רוצה להודות להם על ההתגייסות, בעת חירום ושגרה, כראשונים להתייצב בבתי החולים, ועל הטיפול במסירות אין קץ במאות אלפים. ההסכם הזה הוא תוצר של משא ומתן ארוך, ונמשיך לחזק את מערכת הבריאות שממשיכה להוכיח מקצועיות וחוסן לאומי".

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳: "ההסכם שחתמנו עליו לאחר משא ומתן מקצועי ומאומץ בחודשים האחרונים, מבטא את ההערכה הרבה למסירות של האחים והאחיות שממלאים תפקיד חשוב ומשמעותי בטיפול ודאגה לבריאותם של אזרחי ישראל, בייחוד בימים אלו בהם הם הקו הראשון של הטיפול בפצועים במלחמה הזו. הסכם השכר יגדיל את שכרם ובנוסף, ידאג למענק לאחים והאחיות בבתי החולים הגריאטריים ובבתי החולים לבריאות הנפש. נמשיך לדאוג למערכת הבריאות, לחיזוק העורף והחוסן הלאומי. יחד ננצח".

הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, אפי מלכין: "ההסכם שנחתם, פרי מו"מ ארוך ומורכב, הוא מאוזן ונותן דגש במקומות בהן מערכת הבריאות זקוקה לתשומת לב מיוחדת, בין היתר בתחום בריאות הנפש ובתחום השיקום והגריאטריה, ומגמה זו תימשך גם בהסכמים הבאים ברחבי מערכת הבריאות. אני רוצה להודות לצוות המו"מ שכלל את המעסיקים וההסתדרות על העבודה המקצועית ומאומצת לאורך כל הדרך, ולעובדות ועובדי אגף השכר והסכמי עבודה, גב' ענבל רואי, מר דניאל תור מר נריה באום ועו"ד ליאת טפיירו, על העבודה הקשה והמקצועית".

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן: "הגענו להישג לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן מעמיק בין ההסתדרות לבין משרד האוצר והמעסיקים. ההסכם מעניק תוספת שכר משמעותית לאחיות ולאחים, המשקפת את עבודת הקודש שלהם, וביתר שאת גם במלחמת חרבות ברזל. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות ולנציגי האוצר על השותפות, שנרתמו למרות הנסיבות הקשות על מנת להביא את ההסכם לחתימה – האחים והאחיות ראויים לכך. אני רוצה להודות למנכ"ל הסתדרות האחיות, עו"ד אורי פליישמן, ליו"ר חטיבת בתי החולים בהסתדרות האחיות שאול סקיף, לעו"ד חנה שניצר, ראש הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ולסגניתה תהילה בנישו על השותפות מבית".

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!