הטרוריסט שביצע את פיגוע הדריסה בברלין ביום שני השבוע, שבו נרצחו 12 בני אדם ונפצעו עשרות, עדיין לא נתפס. אמש שוחרר מי שנחשד לראשונה כמחבל, ונתפס כמה שעות לאחר הפיגוע. העיתון הגרמני דר-שפיגל מסר כי משטרת ברלין מחפשת אחר אזרח תוניס שמסמכיו אותרו במשאית. על פי המסמכים, מדובר ביליד 1992 שהגיש בקשת מקלט בשם אניס א'. מהרשויות נמסר כי הוא מוכר להם תחת עוד שלושה שמות בדויים.

אחד מעשרות הפצועים בפיגוע הוא רמי אליקים מהרצליה, שמצבו התייצב והוא יצא מסכנת חיים. זאת לאחר שעבר אתמול (שלישי) שני ניתוחים. דליה, אשתו של רמי, עדיין נעדרת מאז הפיגוע.

ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי "השגרירות, בשיתוף עם הרשויות המקומיות ובתאום מלא עם המשפחה, ממשיכים במאמצים לאיתור הנעדרת. אנו נמצאים בקשר מתמיד עם בני המשפחה שהגיעו מהארץ ומסייעים בידם ככל שצריך".

קאנצלית גרמניה, אנגלה מרקל שרה פנים הפדרלי של גרמניה, תומס מייזר וראש העיר ברלין מיכאל מולר, הגיעו אמש לחלוק כבוד להרוגי הפגיעו בברלין, והניחו זר על האנדרטה המאולתרת:

הפיגוע הקטלני התרחש בערב יום שני השבוע, כשמשאית דהרה לעבר קהל חוגגים בשוק חג המולד, אחד מני רבים בעת הזו של השנה, במערב ברלין. לוקאש אורבן הוא הנהג המקורי של המשאית השייכת לחברה ThyssenKrupp. אמש קבעו הרשויות הגרמניות כי הוא היה קורבן של המפגע ולא שותפו.