דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שלישי כ"ב בכסלו תשפ"ד 05.12.23
22.8°תל אביב
  • 17.9°ירושלים
  • 22.8°תל אביב
  • 21.4°חיפה
  • 22.3°אשדוד
  • 20.2°באר שבע
  • 28.4°אילת
  • 24.9°טבריה
  • 18.8°צפת
  • 23.1°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
חינוך ורווחה

בית ספר לילדי קריית שמונה המפונים נפתח באילת

בית הספר נפתח במבנה ששופץ והותאם לפעילות, וילמדו בו מורים שפונו מיישובי הצפון | ראש עיריית אילת אלי לנקרי: "פתחנו כל מוסד וכל בניין אפשרי כדי לאפשר כאן לימודים" | מתחילת המלחמה נקלטו באילת כ-15 אלף תלמידים מפונים, שהכפילו פי 2 את מספר התלמידים בה

בית ספר לילדי קריית שמונה המפונים באילת (צילום: ניצן צבי כהן)
בית ספר לילדי קריית שמונה המפונים באילת (צילום: ניצן צבי כהן)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

בית ספר זמני עבור כ-300 תלמידי כיתות א'-י"ב מקריית שמונה ויישובי הצפון המתארחים באילת הוקם היום (חמישי) בעיר. בית הספר הוקם במבנה שהותאם לצורכי חינוך בהשקעה תקציבית של משרד החינוך, בסיוע של עיריית אילת ושותפים נוספים. את התלמידים ילמדו מורים שפונו אף הם מיישובי הצפון, יחד עם צוותי הוראה נוספים.

במעמד פתיחת בית הספר לקח חלק שר החינוך יואב קיש שאמר: "אני מודה מאוד לראש העיר אילת וראש העיר קריית שמונה על העבודה שלכם, בלעדיכם לא היינו יכולים לעשות את זה. לכולנו יש משימה לדאוג לתלמידים המדהימים הללו. כולנו תפילה להכרעה ולניצחון של צה"ל על החמאס ולהחזרת החטופים בעזרת השם הביתה. כשאתם תחזרו הביתה אני מבטיח לכם שהמציאות תהיה שונה. לא יהיה לכם איום של חיזבאללה על הגדר. לראות את הילדים מגיעים לבית הספר נותן לי הרבה כוח בימים אלה".

"זה מרגש לפתוח כאן באילת בית ספר של קריית שמונה שמחבר בין שני קצוות הארץ", אמר ראש עיריית אילת אלי לנקרי. "גם בימים כתיקונם אנחנו בקשרים מצוינים של שיתוף פעולה בין שתי הרשויות, ועל אחת כמה וכמה בתקופה הזו הקשה אבל המיוחדת לעם ישראל, ממנה אנחנו עוד נצמח. בנינו כאן מודל של שיתוף פעולה של עיר מפונה, עיר קולטת ומשרד החינוך".

לנקרי הודה לראשת מנהלת משרד החינוך לעיר אילת גילה נגר על הסיוע. "כעיר קולטת עשינו מהיום הראשון הכל כדי לתת לכם תחושה של בית, עד כמה שזה אפשרי. באילת יש כ-11.5 אלף ילדים במערכת החינוך ובמהלך המלחמה קלטנו עוד כ-15 אלף ילדים. פתחנו כל מוסד וכל בניין אפשרי כדי לאפשר כאן לימודים, פעילות ושגרה ככל האפשר. אני מלא הערכה לתושבים שלי שהתגייסו במפגן סולידריות גדול ונתנו מענה כמעט לכל צורך שעלה. זו חובתנו ואנחנו נמשיך לעשות את זה עד שתחזרו לביתכם בעזרת השם בשלום וכשהביטחון ישרור בצפון, בדרום ובכל מדינת ישראל. כל עוד אתם כאן אנחנו כאן בשבילכם".

"תודה לכם התלמידים האמיצים והגיבורים", אמר ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן. "גם אני מפחד. אבל אני מסתובב ביניכם ורואה את החוסן והעוצמה שלכם. מרגע שפרצה המלחמה הדבר החשוב ביותר שעמד לנגד עינינו זה שמירה על השגרה בדגש על החינוך ואני מודה מאוד לראש העיר אילת, זכינו שאנחנו מתארחים אצלך, לצוותי החינוך, לשר החינוך".

מתחילת המלחמה קלטה העיר אילת כאמור כ-15 אלף תלמידים מיישובי העוטף, מיישובי הדרום והצפון, שנקלטו בעשרות רבות של מוקדי חינוך בבתי המלון, בבתי הספר בעיר, במבני המוסדות אקדמיים ובמבנים שהוסבו במיוחד לטובת צרכים חינוכיים. בד בבד מוקם בימים אלו בית ספר במתחם ייעודי, במבואה הצפונית של העיר, ובו יוצבו מבני כיתות לרווחת התלמידים שפונו מבתיהם בעוטף.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!