נחטפו ושוחררו: שני תומכי משטר קדאפי השתלטו על טיסת אפריקה איירוויז מהעיר סבהא שבלוב לבירה טריפולי, הכריחו את הצוות לנחות במלטה ואיימו לפוצץ את המטוס ברימונים. על סיפון מטוס האיירבוס A320 היו 118 אזרחים. לאחר שעות של מו:מ אינטנסיבי הנוסעים שוחררו. ראש ממשלת מלטה, ג'וזף מוסקאט, מסר שבעקבות משא ומתן קדחתני של סוכנות המודיעין והבטחון של מלטה, בשעה 13:44 לפי שעון מקומי החוטפים שחררו 65 נוסעים, ומאוחר יותר שוחררו 44 נוספים. החברה דיווחה כי כל 118 הנוסעים, בכללם 7 אנשי צוות, עזבו את המטוס.

רשת הטלוויזיה של מלטה TVM מסרה שעל סיפון המטוס היו שני חוטפים עם רימוני יד המאיימים לפוצץ את עצמם. החוטפים מסרו שהם מוכנים לשחרר את כל הנוסעים אך ימשיכו להחזיק בטייס.

עלי מילאד, הטייס, סיפר לערוץ טלוויזיה לובי כי החוטפים, בשנות העשרים לחייהם, ביקשו מקלט מדיני באירופה ושאפו להקים מפלגה חדשה שתתמוך בדרכו של מנהיג לוב לשעבר, מועמר קדאפי. לאחר שמרבית בני הערובה עזבו את המטוס נראה אדם, כנראה אחד החוטפים, מניף את הדגל הקודם של לוב שצבעו ירוק.

צוותי חירום הגיעו מיידית למקום. סוכנות התעופה של מלטה כינתה את האירוע "התערבות בלתי חוקית" בשטחה האווירי של מלטה, וכל הטיסות הבינלאומיות לאי מלטה הוסטו מכיוונן.