שר ההגנה של פקיסטן, חוואג'ה מוחמד אסיף, איים אמש (שבת) כי ארצו תתקיף את ישראל בנשק גרעיני. בעמוד הטוויטר שלו כתב שר ההגנה כי "ישראל שוכחת שגם פקיסטן היא מדינה גרעינית".

אסיף כתב את הדברים בתגובה לידיעת חדשות מזויפת, לפיה איימה ישראל להשמיד את פקיסטן בנשק גרעיני. על פי הידיעה, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "שליחת חיילים מפקיסטן לסוריה היא איום עבורנו. אם הם יגיעו לסוריה אנו נדע מה לעשות, אנו נשמיד אותם במתקפה גרעינית". הידיעה, כאמור, מזויפת.

ברקע פרסום הידיעה המפוברקת עמדה הודעתה של פקיסטן לפני שלושה ימים כי היא תישלח כוחות קרקעיים לסוריה כדי לסייע בלחימה נגד ארגון הטרור דאע"ש.

מתוך אתר החדשות המזויפות (צילום מסך)

מתוך אתר החדשות המזויפות (צילום מסך)

יפתח שפיר חוקר בכיר, ראש תכנית המחקר המאזן הצבאי במזרח התיכון במכון למחקרי ביטחון לאומי, אמר ל'דבר ראשון' כי "לא צריך להתייחס לשום עניין גרעיני בקלות". אך סייג כי "למרות זאת אין לנו מלחמה עם פקיסטן, והסיכוי שתפרוץ מלחמה כזאת נמוך ביותר".

פקיסטן היא אחת משלוש מעצמות גרעיניות לא מוכרות. למרות שאינה חתומה על אמנת NPT, המכירה בחמש מדינות בעלות יכולות גרעיניות – ארצות הברית, אנגליה, צרפת, רוסיה וסין –  ערכה פקיסטן ניסוי גרעיני כבר ב-1998, והודיעה רשמית כי יש בידיה נשק גרעיני. שתי המעצמות הגרעיניות הלא מוכרות האחרות הן קוריאה הצפונית והודו.

על הצהרת פקיסטן, לפיה תשלח כוחות קרקע שישתתפו במאבק נגד דאע"ש בסוריה, אמר שפיר כי לדעתו " לא ישלחו צבא גדול לסוריה, פקיסטן תשלח כוח סמלי".