בשעה שיותר מ-500 מבלים חגגו את ליל השנה האזרחית החדשה במועדון הלילה "ריינה" שבאיסטנבול, הגיע למקום מחבל לבוש בבגדי סנטה קלאוס, ירה לעבר השוטרים שהיו במקום ולאחר מכן פתח בירי חסר הבחנה, רצח לפחות 35 בני אדם ופצע לפחות 40. המעשה תועד במצלמות האבטחה של המקום. לאחר הירי, הסתתר המפגע בשירותי המועדון והתבצר שם.

המועדון, הנחשב למועדון מפורסם מאד באיסטנבול, נמצא בסמוך לגדות מיצרי הבוספורוס, וברשתות הזרות דווח כי המבלים קפצו למים הקפואים על מנת להמלט מהירי וכי משטרת איסטנבול פעלה למשות אותם מן המים. במקביל, ניידות משטרה רבות ואמבולנסים הקיפו את האזור וחבלנים סורקו את המועדון.

צעירים מתרחקים מזירת הפיגוע באיסטנבול אמש (צילום: AP)

צעירים מתרחקים מזירת הפיגוע באיסטנבול אמש (צילום: AP)

מושל איסטנבול וסיפ שאין הגדיר את המקרה כאירוע טרור ומסר כי "מחבל פתח בירי באכזריות, הוא ירה כדורים באופן פראי וחסר רחמים על אנשים תמימים שביקשו לחגוג את השנה החדשה ולהנות."

מהבית הלבן נמסר כי הנשיא ברק אובמה הורה להציע "סיוע הולם לרשויות בטורקיה, כפי שיידרש".

אתמול עצרו כוחות הביטחון הטורקיים שמונה פעילי דאעש, בחשד שתכננו לבצע פיגועים בבירה אנקרה לפני אירועי ראש השנה האזרחית החדשה. הירי במועדון ה"ריינה" אירע כשבועיים לאחר ש-29 בני אדם נהרגו ו-166 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת ליד אצטדיון הכדורגל של בשיקטאש. כמה ימים לאחר מכן נהרגו 13 חיילים טורקים בפיצוץ מכונית תופת ליד אוטובוס של חיילים בעיר קייסרי.