דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18.07.24
27.7°תל אביב
  • 27.1°ירושלים
  • 27.7°תל אביב
  • 27.0°חיפה
  • 28.6°אשדוד
  • 26.4°באר שבע
  • 33.1°אילת
  • 27.9°טבריה
  • 28.9°צפת
  • 27.8°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

תוספות שכר ומסלולי קידום: הסכם חדש לעובדי ועובדות הביטוח הלאומי

ההסכם כולל בין היתר מענקים דיפרנציאליים, הגדלת תוספות ביחס להעמקת תחומי פעילות המוסד והרחבת מסלולי קידום מקצועיים | יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "ההסכם משפר שכר ותנאים של אלפים, שעובדים במסירות למען עם ישראל"

חתימת הסכם קיבוצי לעובדי הביטוח הלאומי. מימין: מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי ירונה שלום, יו"ר ועד עובדי סניפי הביטוח הלאומי ירון צרפתי, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אופיר אלקלעי (צילום: דוברות ההסתדרות)
חתימת הסכם קיבוצי לעובדי הביטוח הלאומי. מימין: מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי ירונה שלום, יו"ר ועד עובדי סניפי הביטוח הלאומי ירון צרפתי, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אופיר אלקלעי (צילום: דוברות ההסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

הסכם שכר חדש נחתם היום (חמישי) עבור עובדי ועובדות הביטוח הלאומי (בדרגים הלא-בכירים). ההסכם הכולל מענקים דיפרנציאליים בהתאם לפרמטרים קבועים על ידי ההנהלה, הגדלת תוספות שכר ביחס להעמקת תחומי פעילות המוסד, מתן הכשרות מקצועיות, הרחבת מסלולי קידום ועוד.

כל אלו, נועדו לשפר את השירות לאזרח באופן ישיר, לאפשר לביטוח הלאומי לגייס עובדים איכותיים, לעודד מצוינות מקצועית בארגון, להעמיק התמקצעות בליבת העבודה של המוסד וכן לאפשר רציפות תפקודית חיונית. ההסכם, שנחתם לאחר משא ומתן ממושך, מאפשר מתווה קידום מקצועי שמעודד הכשרות, מנגנון לשיפור קליטה של עובדים ומנגנון שמאפשר ביצוע מטלות חדשות כחלק מהעבודה השוטפת ובהתאם להסכם.

ההסכם נחתם בטקס בהשתתפות יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי ירונה שלום והממונה על השכר במשרד האוצר אפי מלכין.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ מסר: "עובדי ועובדות הביטוח הלאומי פועלים כבר שנים למען רווחת הציבור וזכויותיו. פעילותם החשובה קיבלה משנה תוקף עם פרוץ המלחמה כשהם פעלו ופועלים רבות למען האוכלוסייה. הסכם השכר החדש מכיר בחשיבות העבודה שלהם ובחשיבות חיזוק הביטוח הלאומי. אני מודה לממונה על השכר במשרד האוצר אפי מלכין, ליו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ולכל הנוגעים בדבר על השגת הסכם חשוב לעובדי הביטוח הלאומי ולכל אזרחי ישראל".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "אני מברך על ההסכם המשמעותי הזה, שמשפר שכר ותנאים של אלפי עובדים שעובדים במסירות למען עם ישראל. הביטוח הלאומי הוא גוף שעובד היטב ונמצא כל הזמן בשיא העשייה. לראייה, גם כעת – בזמן מלחמה, פעלתם באופן יצירתי ופתחתם את הלב, בדיוק כמו שהציבור שאף שיקרה בעת חירום. וכל זאת, מעבר לעבודה השוטפת. ההסכם נותן דחיפה קדימה ומעודד את המצוינות, והוא יחזק את הארגון כולו. תודה לכל העוסקים במלאכה – מצד הסתדרות עובדי המדינה, ועדי העובדים, ההנהלה והאוצר. חזקו ואמצו".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)

הממונה על השכר אפי מלכין: "הביטוח הלאומי ועובדיו נמצאים, בשגרה ובחירום, בחזית המענה האזרחי לתושבים. מדובר בהסכם טוב ומאוזן, שיסייע לשיפור השירותים השונים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בתהליך, ובפרט לעובדות ועובדי אגף השכר על העבודה המקצועית והמאומצת".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי: "הביטוח הלאומי זה אי של מצוינות. שיתוף פעולה בין עובדים והנהלה – שבסוף משרת את עם ישראל. במיוחד ברגעים קשים אלה, בולט לטובה הטיפול באלפי הנפגעים מהמלחמה שנעשה ברגישות, במקצועיות ובאנושיות. אני רוצה לומר תודה לעובדים המסורים שעושים מלאכתם נאמנה בשוטף וביתר שאת כרגע. ההסכם לא רק מעודד מצוינות, אלא גם משפר שכר, במיוחד בדרגות הנמוכות. אודה כמובן גם לוועד העובדים, לעו"ד ארז אופינקרו מצד הסתדרות עובדי המדינה, ללשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, להנהלה ולאנשי האוצר".

מ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי ירונה שלום: "מה שקיים פה אצלנו בארגון זה חיבור שאינו תמיד טריוויאלי, אבל זהו חיבור מוצלח בין הנהלה ועובדים, ובמובן היותר רחב גם בין ההסתדרות לאוצר. בשנים האחרונות הצלחנו לשנות את הדי-אן-איי של הביטוח הלאומי, לחתור למצוינות ולשירות טוב יותר לאזרח וראינו את זה בתקופות משבר – וזה קרה, בין היתר, בזכות השותפות בין הצדדים. תודה ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה אופיר אלקלעי על הדרך שמייצרת לכידות ובאה לידי ביטוי ביחסי העבודה הטובים. זהו הסכם טוב לעובדים ויחזק את הביטוח הלאומי".

ירון צרפתי, יו"ר הוועד הארצי של עובדי הסניפים, ויורם עדיקה, יו"ר הוועד הארצי של עובדי המטה: "מה שמאחד אותנו זה השירות לאזרח. אנחנו שמחים להיות חלק מארגון ששם לו למטרה את ערך המצוינות והשירות. נודה ליו"ר ההסתדרות שמתווה את הדרך, ואנחנו בביטוח הלאומי לוקחים את זה קדימה. אודה גם ליו"ר הסתדרות עובדי המדינה, שהמחויבות שלו לארגון ראויה לכל הערכה. תודה להנהלה על האמון ועל שיתוף הפעולה".

בעבודה על ההסכם השתתפו מטעם ההסתדרות גם מנהל חטיבה ארצי ויו"ר האיגוד המקצועי בהסתדרות עובדי המדינה עו"ד ארז אופינקרו, עו"ד מאיה פרנקו ומירי מלכי מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי; מטעם האוצר: סגן הממונה על השכר יוני פת, עומר חזן, סופי ורנר, חיים אליאך , עו"ד אורלי ישי-גנץ ועו"ד רוני לוי.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!