ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, בראשות ממלא מקום יו"ר המרחב ארמונד לנקרי, ו-ועד עובדי מפעל פניציה-ירוחם, חתמו חתמו הבוקר על הסכם קיבוצי חדש עם הנהלת המפעל.

"הבאנו בשורה של ממש לעובדי המפעל בירוחם, תוך שהצלחנו לייצר אופק כלכלי ראוי לכלל העובדים" אמר לנקרי, "זו זכות לייצג ציבור ולהביא עבורו שינוי משמעותי. עובדי פניציה החדשים והוותיקים יודעים שעשו עבורם את הטוב ביותר והדבר בא לידי ביטוי בהסכם מצוין שישדרג את מעמדם ומצבם הכלכלי".

בוועד העובדים בפניציה אמרו כי ההסכם הוא תוצאה של שילוב כוחות בינו לבין ההסתדרות במרחב. "אנו שמחים על כך שנחתם הסכם ברוח טובה, שמביא בשורה חיובית לעובדים המסורים של פניציה-ירוחם", אמרו. עוד הוסיפו  כי "ההסכם שנחתם מחזק לא רק את העובדים אלא את המפעל עצמו".

לנקרי ונציגי הוועד הודו וברכו את הנהלת המפעל המעריכה את עובדיה ומבינה את היתרונות לחברה בחתימה על הסכם קיבוצי.

יו״ר ומנכ"ל פניציה, אמנון כהן, אמ כי "מאז הגעתה של ישראל אקוויטי, בראשות מורט מנדל, למפעל פניציה בירוחם, פעלנו תמיד תוך הידברות ושיתוף העובדים. ההסכם שנחתם שם דגש על מחויבות העובדים למקום העבודה ועל שיתוף הפעולה בין ההנהלה, הוועד וההסתדרות למען עתידה של פניציה. הסכם זה יאפשר לעובדים ולהנהלה להמשיך ולפתח את פעילות פניציה ולקדם את יכולת התחרות מול מפעלים וחברות אירופאיות".

ההסכם שנחתם היום יהיה בתוקף עד סוף שנת 2018. במהלך תקופה זו נקבעו תוספות שכר של 3% מדי שנה. כמו כן, יקבלו העובדים מענקי חתימה בהתאם לוותק. המענקים ינועו בין 2,000 ש"ח לעובדים בעלי ותק של של 12-3 חודשים, ועד 6,000 ש"ח לעובדים בעלי ותק של שלוש שנים ומעלה. עוד הוסכם כי תקופת הניסיון בחברה תקוצר מחמש לשלוש שנים, שלאחריהם יקבלו העובדים קביעות.

תחת ההסכם החדש, תעביר הנהלת החברה 50 אלף ש"ח, מדי שנה, לקופת הוועד, ותגדיל את תקציב הרווחה שהיא מקצה לכל לעובד. סעיף הביגוד בהסכם שופר והורחב כך שגם מזכירות ופקידים ייהנו אף הם מתקציב ביגוד. ההנהלה תשתתף  גם בסבסוד רכישת משקפי ראיה לעובדים.

במקביל לתנאי העובדים, שופר משמעותית המענק לעובדים הפורשים וההנהלה תוסיף אליו 40 אלף ש"ח בנוסף למענק שהיה קיים עד לחתימת ההסכם.