דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שישי י"ד באדר א' תשפ"ד 23.02.24
14.0°תל אביב
  • 12.1°ירושלים
  • 14.0°תל אביב
  • 13.4°חיפה
  • 12.1°אשדוד
  • 12.3°באר שבע
  • 15.6°אילת
  • 12.1°טבריה
  • 10.0°צפת
  • 13.4°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
מלחמה בישראל

נתניהו: "כניעה לדרישות ההזויות של חמאס לא תביא לשחרור החטופים, ותזמין טבח נוסף"

ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שהנחה להתחיל בתהליך של החלפת אונר"א, ועדכן על כך את מזכיר המדינה האמריקני בלינקן | על חזרת תושבי העוטף ליישובים: "אפגש עם ראשי הרשויות, גורמי הביטחון יתנו תשובה מוסמכת על רמת הסיכון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים (צילום: מארק ישראל סלאם / פול)
ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים (צילום: מארק ישראל סלאם / פול)
דבר
צרו קשר עם המערכת:

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (רביעי) שישראל לא תסכים להצעת חמאס, שלפי פרסומים כוללת שחרור החטופים לאורך 135 ימים, בתמורה ל-1,500 מחבלים ונסיגה מלאה מעזה. במסיבת עיתונאים אמר נתניהו: "כניעה לדרישות ההזויות של החמאס לא רק שלא תביא לשחרור החטופים, היא רק תזמין טבח נוסף, היא תזמין אסון כבד למדינת ישראל שאף אחד מאזרחינו לא מוכן לקבל."

לדברי נתניהו, "אנחנו בדרך לניצחון מוחלט. הניצחון הוא בהישג יד. זה לא עניין של שנים או עשרות שנים, זה עניין של חודשים. צה"ל מחולל נפלאות. הוא מתקדם בשיטתיות להשיג את כל מטרות המלחמה שאנחנו בדרג המדיני הצבנו לו: חיסול החמאס, שחרור כל החטופים, והבטחה שעזה לא תהווה עוד איום על ישראל. מלכתחילה אני קבעתי שהניצחון המוחלט הוא היעד שלנו. זאת ההחלטה שהבאתי לממשלה בתחילת המלחמה, ולא נסתפק בפחות מכך."

נתניהו הוסיף: "היום אני שומע מהחיילים והמפקדים הגיבורים שלנו: "לא חוזרים – עד שמנצחים". זה בניגוד גמור למה שאומרים לנו במשך חודשים כל מיני 'לשעברים' וכל מיני 'מומחים בעיני עצמם' באולפנים. אני חייב להגיד לכם שזה גם בניגוד גמור למה שאמרו לנו רבים בקהילה הבינלאומית לפני התמרון הקרקעי."

ראש הממשלה הציג את הישגי צה"ל בארבעת החודשים שחלפו מתחילת הלחימה: "צה"ל הרג או פצע כ-20,000 מחבלים, יותר ממחצית הכוח הלוחם של חמאס. ריסקנו 18 מתוך 24 גדודים ואנחנו מחסלים את שארית המחבלים בפשיטות שנמשכות כל העת. חיילינו הורסים באופן שיטתי את רשת המנהרות שהחמאס מסתתר בהן. הם משמידים מפעלי רקטות, מחסני נשק, מרכזי פיקוד ובקרה ומקומות מסתור שהחמאס חשב שהם בלתי חדירים. הוא היה בטוח שהוא חסין, שלא ניכנס לשם."

לדברי נתניהו, "לוחמינו הגיבורים נלחמים כעת בח'אן יונס, המעוז העיקרי של החמאס. הנחינו את צה"ל להיערך לפעול גם ברפיח ובשני מחנות המרכז, המעוזים האחרונים שנותרו לחמאס. וגם כאן, כשיגיע הזמן, צה"ל יפעל לפי החוק הבין לאומי ויאפשר לאוכלוסיה מעבר בטוח מחוץ לאזורי הלחימה. את שלוש הפעולות הללו: ריסוק הגדודים, טיהור שארית המחבלים, והשמדת התת-קרקע – אנחנו נמשיך עד הסוף."

נתניהו הדגיש: "אם החמאס ישרוד בעזה, זאת רק שאלה של זמן עד הטבח הבא, וציר הרשע של איראן ושלוחותיה ימשיך במסע ההרג והתוקפנות שלו באין מפריע. רק ניצחון מוחלט יאפשר לנו להשיב את הביטחון לישראל – הן לצפון והן לדרום. ובסופו של דבר, חיסול החמאס יקרין על כל המזרח התיכון ויאפשר לנו להרחיב את מעגל השלום עם שכנינו. היום אמרתי למזכיר המדינה האמריקני בלינקן: "אנחנו במרחק נגיעה מניצחון מוחלט, שיהיה גם הניצחון של כל העולם החופשי. לא רק של ישראל".

"הנחיתי להתחיל בתהליך להחלפת אונר"א"

על היום שאחרי הלחימה אמר נתניהו: "אני מבקש להבהיר שוב: 'היום שאחרי' זה היום שאחרי חמאס. לא חלק מהחמאס, לא חצי מהחמאס – כל החמאס. אמרתי היום למזכיר המדינה בלינקן, שלאחר שנמוטט את החמאס אנחנו נבטיח שעזה תהיה מפורזת לתמיד. ההיסטוריה כבר הוכיחה שיש רק כוח אחד שיכול להבטיח פירוז כזה – מדינת ישראל, באמצעות צה"ל וכוחות הביטחון. המשמעות היא שישראל תהיה ותפעל בעזה בכל מקום ובכל זמן שיידרש, כדי להבטיח שהטרור לא ירים שוב את ראשו. הניהול האזרחי של עזה לא יוכל להתבצע על ידי מי שתומך בטרור, מממן טרור ומחנך את ילדיו לטרור.

נתניהו הדגיש שישראל תדרוש את הפסקת פעילות אונר"א ברצועת עזה וביהודה ושומרון, ושהודיע זאת גם לארצות הברית: "נצטרך גם להחליף את אונר"א. הנחיתי להתחיל בתהליך זה ועידכנתי על כך היום את מזכיר המדינה בלינקן."

"60% מהסיוע ההומניטרי נלקח על ידי חמאס, נפעל לצמצם למינימום את התופעה"

על הסיוע ההומניטרי לעזה אמר נתניהו: "לפי הערכת גורמי הביטחון, עד 60% מהסיוע ההומניטרי נלקח על ידי חמאס". לדברי ראש הממשלה, "הנחיתי את גורמי הביטחון לצמצם למינימום את התופעה". הוא הכחיש את הדיווח לפיו אישר להגדיל את היקף הסיוע לרצועה, וכינה אותו "פייק ניוז".

ראש הממשלה נתניהו התייחס לביקורת על 'אכיפה סלקטיבית' כלפי המוחים נגד העברת הסיוע ההומניטרי לעזה במעברי הגבול: "המשטרה עושה מה שמוטל עליה. הביקורת היתה על כך שהיא לא פועלת באותן אמות מידה במקרים אחרים של חסימת צירים".

ראש הממשלה נתניהו התייחס לחזית הצפונית: "אנחנו לא יכולים להשלים עם מצב שבו יש לנו 100 אלף פליטים בתוך ארצנו. אני חושב שהדבר הזה מתחיל להתבהר גם לאויבינו והם מבינים שהדבר הזה הולך להיפתר. או בדרך מדינית או בדרך צבאית. תושבי הצפון צריכים לחזור לבתיהם. איך זה יושג? אני מציע שלא אומר יותר ממה שאמרתי כאן."

בתגובה לשאלה על דרישת ראשי הרשויות בעוטף עזה לקבל תשובה פומבית משרי הממשלה האם השיבה ליישובים בטוחה, אמר ראש הממשלה נתניהו: "פעלתי עם חבריי להביא מתווה כספי שמאפשר להם לחזור, בנחת ולא בלחץ, ומתחשב גם בילדים ובכל הבעיות שעמדו בפניהם. אני הולך להיפגש יחד איתם, ויחד עם שר הביטחון וגורמי הביטחון, ולתת תשובה מוסמכת לגבי רמת הסיכון. אפס סיכון? אני לא מכיר מקום כזה בכל מדינת ישראל. לגבי רמת הסיכון, את זה יאמרו גורמי הביטחון".

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״
נרשמת!