שב"כ התיר היום (שני) לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2016 נחשפה רשת מבריחים, שהעבירו  ציוד דו שימושי מיהודה ושומרון (איו"ש) לרצועת עזה, דרך מעבר כרם שלום. ציוד דו שימושי הוא כזה שנועד למטרות אזרחיות אך יכול לשמש גם את התעשיות הבטחוניות, כמו מערכות קשר ניידות ואישיות שיכולות לשמש ככלי עזר למטיילים במהלך ניווט אך גם לשמש למטרות צבאיות.

על פי החשד, הבריחה הרשת מאות מצלמות שחלקן יועדו לגורמי חמאס ברצועה. מחקירת המעורבים עלה כי חלק מחברי הרשת היו מודעים לכך שהמצלמות שהוברחו הגיעו, בין היתר, לגורמי חמאס צבאיים.

על פי הודעת שב"כ, במהלך שנת 2016 הבריח נופל אבו סריה, במספר הזדמנויות, סחורה המוגדרת כדו שימושית,  שהעברתה לרצועת עזה טעונה קבלת היתר. הסחורה הוברחה עבור תושבי הרצועה  אחמד אבו נאפר וזאהר ביטאר, שבבעלותם עסק לממכר מצלמות אבטחה. סחורה זו כללה מאות מצלמות, טיסנים וכבלי תקשורת.

הברחה זו צלחה באמצעות הסלקה של הסחורה בתוך מוצרי חשמל שונים, כגון טלוויזיות, מכונות כביסה ומקררים. עוד עלה בחקירה, כי במהלך נובמבר האחרון סייע נאדר מסאלמה לאבו סריה בביצוע הברחה נוספת של מאות מצלמות בתוך מכונות כביסה שהעביר מאיו"ש לרצועת עזה.

על פי דוברות שב"כ "שיטת ההברחה שנחשפה על-ידי כוחות הביטחון ממחישה את המאמצים שנוקט ארגון החמאס, באמצעות סייעניו, לצורך התעצמותו, זאת תוך ניצול ציני של היתרי המסחר הניתנים על ידי ישראל על מנת לאפשר לאוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה לנהל אורח חיים תקין."

עוד נאמר כי "במערכת הביטחון רואים בחומרה את האירוע ובכוונתה להמשיך לאתר ולסכל ניסיונות להברחת ציוד, סחורות וחומרים דו שימושיים לרצועת עזה, שעלולים לסייע לחמאס ולארגוני טרור נוספים בהתעצמות, זאת תוך מיצוי הדין עם כלל המעורבים בישראל, איו"ש ורצועת עזה".

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום כתב אישום כנגד אבו סריה ומסאלמה בבית המשפט השלום בבאר שבע.

לפני מספר ימים פרסם שב"כ כי נתפס פעיל חמאס שסיפק מידע על מנהרות בצפון רצועת עזה. הפעיל, אחיו של ראש מנגנון ביטחון הפנים של חמאס, סיפק פרטים על מוצבי חמאס, תוואי המנהרות וכן על פעילות ארגון הטרור במהלך מבצע צוק איתן.