הרשויות בגואטמלה הודיעו היום (שלישי) כי הדס אייש, מטיילת ישראלית בת 60 נהרגה במהלך שיט אבובים בנהר קהאבון בשמורת הטבע סמוק שמפיי במרכז המדינה. רשות התיאום הלאומית לטיפול באסונות במדינה מסר כי הישראלית ככל הנראה נפלה למים וטבעה בנהר, הנחשב לאטרקציה תיירותית פופולרית. המטיילת שהתה  במדינה במסגרת מסע של מלכת המדבר. משרד החוץ אישר את דבר מותה.  שגרירות ישראל בגואטמלה והמחלקה לישראלים בחו"ל של משרד החוץ מסייעים בהשבת גופתה ארצה.

סמוק שמפיי היא שמורת טבע במחוז אלטה ורפאז בגואטמלה, סמוך לעיירה לנקין. באתר ישנו גשר גיר טבעי המשתרך לאורך 300 מטרים, שמתחתיו עובר נהר הקהאבון. על הגשר נמצאות שורת בריכות שנחשבות לאטרקציה תיירותית.

חברת מלכת המדבר פרסמה, בדף הפייסבוק שלה, כי היא משתתפת בצערה העמוק של המשפחה. עוד הוסיפו כי "בשלב זה האירוע נמצא בבדיקה והצוותים בשטח מלווים את הקבוצה ברגעים אלו" וכי הקבוצה תחזור לארץ ולא תמשיך את המסע.

באוגוסט 2012 נהרגה שושנה רווח-מייזל בתאונת ג'יפים במסגרת מסע של מלכת המדבר בהודו. רווח-מייזל נפצעה באורח קשה בתאונה, פונתה לבית חולים קטן בצפון ההימלאיה ומתה לאחר 13 שעות. בני משפחתה של תבעו את החברה הגיאוגרפית, האחראית על הוצאת הטיולים, בשני מיליון וחצי שקלים. במאי האחרון הגיעו הצדדים לפשרה והחברה פיצתה את המשפחה בסכום שלא פורסם.