דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22.04.24
18.3°תל אביב
  • 20.4°ירושלים
  • 18.3°תל אביב
  • 20.8°חיפה
  • 20.1°אשדוד
  • 23.0°באר שבע
  • 26.5°אילת
  • 19.9°טבריה
  • 21.7°צפת
  • 18.1°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה

תוספות שכר ומענקים שנתיים: עובדי הבורסה לניירות ערך חתמו על חוקת עבודה חדשה

חוקת העבודה מאגדת את כל ההסכמים והזכויות של עובדי הבורסה עד 2028 | יו"ר ההסתדרות: "ההסכם מסמל דרך טובה שהייתי רוצה לראות בכל מקום עבודה בישראל, והוא יעניק ביטחון תעסוקתי ושקט לעובדים"

חתימת חוקת העבודה של עובדי הבורסה (צילום: דוברות ההסתדרות)
חתימת חוקת העבודה של עובדי הבורסה (צילום: דוברות ההסתדרות)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

ההסתדרות, ועד עובדי הבורסה וההנהלה חתמו על חוקת עבודה בחברה, המאגדת את כל ההסכמים וזכויות העובדים בבורסה במסמך אחיד המאפשר התמצאות ברורה וקלה לכל הצדדים. כמו כן, הוסכם בחוקה הכוללת על תוספות שכר של 3% לכל שנה ב-2028-2024 ועל מענקים שנתיים לכל אחת מהשנים בתקופת ההסכם.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בירך על ההסכם במעמד החתימה: "עובדי הבורסה הם נדבך חשוב בבית שלנו. מסיבות שונות, בעבר הייתה הכבדה על הכלכלה הישראלית שהשליכה על עובדי הבורסה. מעמד חתימת הסכם קיבוצי הושג בזכות קשב רב, תמיכה, שיתוף פעולה מצוין ובעיקר ראייה משותפת של מה שנכון וראוי לעובדים ולמקום העבודה גם יחד. ההסכם מסמל דרך טובה שהייתי רוצה לראות בכל מקום עבודה בישראל, והוא יעניק ביטחון תעסוקתי ושקט לעובדים. זה הזמן שתבוא פריחה של הבורסה, שהיא בית לכלכלה הישראלית, והעובדים ייהנו מהפירות, שיהיו קרקע יציבה ופורייה עבורם".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (משמאל), יו"ר מרחב תל-אביב יפו בהסתדרות, אורנה אבידן, ומנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, חותמים על חוקת העבודה (צילום: דוברות ההסתדרות)
יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד (משמאל), יו"ר מרחב תל-אביב יפו בהסתדרות, אורנה אבידן, ומנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, חותמים על חוקת העבודה (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו"ר מרחב תל-אביב יפו בהסתדרות, אורנה אבידן: "אני שמחה להיות שותפה להסכם קיבוצי מיוחד בבורסה, שהושג לאחר משא ומתן ארוך ומורכב. ההסכם ישפר את שכרם וקידומם של העובדים ויחול עד 2028. לבורסה עובדים מוכשרים איכותיים ומחויבים, וההסכם נועד לטפח ולשמר אותם. אני מודה ליו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד על התמיכה והגיבוי, לחברי הוועד היקרים יוסי בן סימון, לארי שיפמן ואירית צדוק, וכן לאנשי הצוות המקצועיים עו״ד גיא רוטנברג ומיכאל קוסצ׳ב".

עו״ד קרן קוטס-אמיתי ממשרד בני כהן, שייצגה את ועד העובדים במהלך המשא ומתן: "לצד ההסכמות המשפטיות והכלכליות ארוכות הטווח שהגענו אליהן, ראוי לשאת על נס את חשיבותו של 'נוסח משולב' לכלל ההסכמים הקיבוציים שנחתמו לאורך השנים לכדי הסכם קיבוצי אחד. עריכתו של הסכם קיבוצי משולב כרוכה בעבודה סיזיפית, שתכליתה להבטיח את שילוב כל ההסכמות לאורך השנים. לכלל ועדי העובדים מומלץ לשקול איחודם של ההסכמים שחתמו עליהם לאורך השנים להסכם כזה – לרענן הסכמות שהושגו ולהבטיח איזון בין האינטרסים של המעסיק לאלו של העובדים".

את גיבושו וניסוחו של ההסכם המקיף ניהלו מטעם ההסתדרות עו"ד גלי שטיינברג, ראש תחום בכיר מרחבים מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי; יוסי בן סימון, יו"ר ועד העובדים ועו"ד קרן קוטס-אמיתי ממשרד עוה"ד בני כהן. מטעם הבורסה לניירות ערך ליוותה וסייעה בהכנת ההסכם הקיבוצי עו"ד גלית קופרשמידט ממשרד עדי קפלן ושות'.

פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!