דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22.04.24
18.3°תל אביב
  • 20.4°ירושלים
  • 18.3°תל אביב
  • 20.8°חיפה
  • 20.1°אשדוד
  • 23.0°באר שבע
  • 26.5°אילת
  • 19.9°טבריה
  • 21.7°צפת
  • 18.1°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
עבודה ורווחה

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת 'הוט מובייל'

סכסוך העבודה הוכרז לאחר שהמו"מ להסדרת פיצויי פרישה לעובדים שיסיימו את העסקתם במסגרת הליך התייעלות בחברה הגיע למבוי סתום | יו"ר ועד עובדי הוט מובייל: "לא נאפשר פגיעה בעובדים ובהסכמות שהושגו בהסכם הקיבוצי"

אסיפת העובדים של הוט מובייל (צילום: איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק)
אסיפת העובדים של הוט מובייל. "דורשים מהנהלת החברה להתייחס לעובדיה בצורה ראויה ומכבדת" (צילום ארכיון: איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק)
ניצן צבי כהן
ניצן צבי כהן
כתב לענייני עבודה
צרו קשר עם המערכת:

ההסתדרות הכריזה היום (שלישי) על סכסוך עבודה בחברת הוט מובייל, וזאת לאחר שהמשא ומתן להסדרת פיצויי פרישה לעובדים שיסיימו את העסקתם במסגרת הליך התייעלות בחברה הגיע למבוי סתום. כמו כן, ההנהלה דרשה שהעובדים יוותרו על תוספות כלכליות, על אף שהוחלט עליהן בהסכם קיבוצי שנחתם רק לפני כמה חודשים.

אם לא ינוהל מו"מ מתוך רצון להגיע להסכמות בנושאים שבלב סכסוך העבודה, יוכלו העובדים לקיים צעדים ארגוניים בחברה החל מ-16 באפריל 2024.

לעמדת ההסתדרות, התנהלות החברה חסרת תום לב ומבוצעת בדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים בפרט.

בחברת הסלולר הוט מובייל מקבוצת הוט מאוגדים יותר מ-200 עובדים. בספטמבר האחרון נחתם כאמור הסכם קיבוצי חדש בחברה, שהציגה רווחים בשנת 2023. עם זאת, כמה חודשים לאחר מכן, בזמן המלחמה, ותוך כדי שיו"ר הוועד משרת במילואים בעזה, הודיעה הנהלת החברה שהיא מעוניינת לפתוח את ההסכם ומבקשת את הסכמת נציגות העובדים שלא להעניק תוספות שכר בשנת 2024.

יתר על כן, ועל אף הנתונים הכלכליים שהציגה, הודיעה לאחרונה החברה שהיא מבקשת לקיים הליך התייעלות. החברה הגדילה לעשות והבהירה כי אין בכוונתה לתת למפוטרים פיצויי פרישה מוגדלים, במה שנדמה כמנוף לחץ מול ההסתדרות.

יצוין, כי על פי ההסכם הקיבוצי, ישנה חובה לקיים מו"מ ביחס לתנאי הפרישה בכל הליך התייעלות והליך של הסכמה על זהות המפוטרים.

בנציגות העובדים בהוט מובייל מאמינים כי הכוונה לפגוע בתנאי עבודתם של עובדי הוט מובייל מגיעה כדרישה מכיוון חברת האם, הוט, וכחלק מהליכי ההתייעלות והפיטורים הנרחבים שבכוונת החברה האם לערוך, הכוללים גם פיטורים בחברת הוט.

יצוין עוד, כי נציגות העובדים בהוט מובייל, מתוך גישה אחראית, הסכימה לדחיית תוספות השכר שהובטחו בהסכם האחרון במידה ואלו יוחזרו במלואם החל מ-2025, אך החברה בחרה לפוצץ את המו"מ בעקבות דרישת הוועד לקבל הבהרות על הצורך במהלך פיטורים בכלל, ועל זהות המפוטרים בפרט.

יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההייטק, יקי חלוצי: "אנחנו דורשים מהנהלת החברה להתייחס לעובדיה ששירתו אותה נאמנה במשך שנים בצורה ראויה ומכבדת, כפי שנהוג בענף. לצערי, המו"מ עם החברה לא הביא בשורה ראויה, ולכן הכרזנו היום על סכסוך עבודה".

יו"ר ועד עובדי הוט מובייל, אלי כהן: "עובדי הוט מובייל מביאים את החברה להישגים ולרווחיות ומשמשים כמנוע הצמיחה של הקבוצה. כמות העובדים בהוט מובייל היא מינימלית, ועובדי החברה הם בחזקת 'סיירת', ולכן לא רק שאין מקום לפטר אף עובד, אלא האמת היא שצריך למעשה לקלוט עובדים נוספים על מנת שהחברה תמשיך לצמוח ולהתפתח. אני וחברי הוועד לא נאפשר פגיעה בעובדים ובהסכמות שהושגו בהסכם הקיבוצי".

מהוט מובייל נמסר: "הוט מובייל רואה בעובדיה שותפים לדרך ומשקיעה רבות לטובת פיתוחם ורווחתם. החברה מכבדת ותמשיך לכבד את ההסכמים הקיבוציים עליהם היא חתומה.

"על רקע השפעת המלחמה על שוק התקשורת והשינויים בשוק התקשורת אשר משפיעים על תוצאות החברה, הוצגו לוועד הוט מובייל ונציגי ההסתדרות המשמעויות וההשפעות בשקיפות מלאה, וכן הצעדים הנדרשים במגוון רב של חלופות, בכדי לאפשר לחברה להתמודד עם אתגרי התקופה. 

"החברה הציגה לוועד בקשה לסיום העסקה של עובדים בודדים בלבד, ובאופן תמוה הוועד דחה כל הצעה שהוצגה בפניו והחליט לנקוט בצעדים קיצוניים ומיותרים, בעיצומו של המו"מ שטרם מוצה ובחוסר תום לב. 

"הנהלת החברה תמשיך להיות מחויבת לעובדיה ולנהוג באופן אחראי לטובת חיזוק החברה".

 

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!