דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום שני י"א בסיון תשפ"ד 17.06.24
28.5°תל אביב
  • 25.1°ירושלים
  • 28.5°תל אביב
  • 24.2°חיפה
  • 26.8°אשדוד
  • 25.1°באר שבע
  • 33.3°אילת
  • 28.4°טבריה
  • 22.4°צפת
  • 28.1°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
ספורט

מאור טיורי הבטיחה את מקומה במרתון במשחקים האולימפיים בפריז

טיורי סיימה את מרתון רוטרדם במקום ה-8 עם שיא אישי של 2:26:39 שעות, זו תהיה ההופעה השלישית של הרצה בת ה-33 במשחקים האולימפיים | גודאדאו בלאצ'או קבע את הקריטריון הבינלאומי לפריז, אבל לא התברג לשלישייה שתייצג את ישראל

מאור טיורי באליפות העולם באתלטיקה בחצי מרתון שהתקיימה בגדיניה, פולין (צילום: Adam Nurkiewicz/Getty Images)
מאור טיורי באליפות העולם באתלטיקה בחצי מרתון שהתקיימה בגדיניה, פולין (צילום: Adam Nurkiewicz/Getty Images)
ליאור ברטל
ליאור ברטל
כתב ספורט
צרו קשר עם המערכת:

מאור טיורי הבטיחה היום (ראשון) את מקומה במשחקים האולימפיים בפריז. טיורי (לידר ירושלים) סיימה במרתון רוטרדם במקום ה-8 עם שיא אישי של 2:26:39 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:26:50 שעות), ובכך השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז.

טיורי מצטרפת ללונה צ'מטאי סלפטר, מה שאומר שלישראל תהיינה שתי נציגות במרתון האולימפי לנשים, שינעל את המשחקים ב-11 באוגוסט. נכון להיום, נבחרת האתלטיקה לפריז מונה חמישה נציגים: צ'מטאי סלפטר וטיורי, כאמור, וכן מארו טפרי, גשאו איילה וגירמה אמרה.

טיורי עברה בתקופה האחרונה להתאמן תחת דן סלפטר, המאמן הלאומי של נבחרת הריצות הארוכות. זו תהיה ההופעה השלישית של הרצה בת ה-33 במשחקים האולימפיים. היא סיימה במקום ה-48 בריצת המרתון בטוקיו 2020 , והגיעה אל המקום ה-90 בריו 2016.

מאור טיורי: "אני מאוד שמחה שקבעתי את הקריטריון האולימפי הבוקר ברוטרדם ומצטרפת למשלחת הישראלית לפריס. אחרי שנה מאוד מאתגרת אישית ומקצועית אני שמחה שהקשבתי ללב שלי ועשיתי את ההחלטות הנכונות לי על מנת להגיע הכי מוכנה שיש ליום התחרות. התנאים לא היו מושלמים אבל באתי מוכנה ובסוף לחצתי חזק ואני שמחה שזה הספיק".

"עכשיו אקח קצת זמן להתאושש ומיד לאחר מכן מתחילים בהכנות לאירועי הקיץ", הוסיפה טיורי. "אני רוצה להודות לצוות המקצועי שלי, לאיגוד האתלטיקה, לוועד האולימפי בישראל, ליחידה לספורט הישגי ולמשפחה שלי שהאמינו בי לכל אורך הדרך ונתנו לי את הרוח הגבית והאמונה שאני יכולה להצליח. בימים לא פשוטים אלה אני מאוד גאה להמשיך לייצג את מדינת ישראל".

גודאדאו בלאצ'או (מכבי ת"א) קבע את הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בפריז. הרץ סיים במקום ה-7 בזמן של 2:07:45 שעות, זמן מהיר יותר מהקריטריון האולימפי (2:08:10 שעות).

התוצאה שלו מדרגת אותו חמישי בין המרתוניסטים הישראלים – אחרי השלושה שכבר הבטיחו את מקומם במשחקים, שהם כאמור טפרי, איילה ואמרה, ואיימרו עלמיה שמדורג רביעי וישמש כמחליף במידת הצורך. טסמה מוגס (מכבי ת"א) קבע תוצאה של 2:13:00 שעות. תחלואיני מלקה (הפועל עמק חפר) לא סיים את הריצה ועצר בקילומטר ה-40.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!