ביום שישי האחרון, בשעות הצהריים, הגיעו ארבעה חיילים סמוך לכפר קוסרא שבבנימין. חלק מתושבי המקום שזיהו כי מדובר בחיילים, החלו לתקוף אותם ואלו הגיבו בירי באוויר. למקום הגיעו במהירות ראש המועצה עבד אל-עזים אחמד וואדי ואחיו עבד אל חכים, וחילצו את החיילים. השניים הבריחו את החיילים למכוניתם והסיעו אותם לעמדת פילבוקס, ליד הישוב "אש הקודש" הסמוך.

זאת לא הפעם הראשונה שראש המועצה מחלץ יהודים שנכנסים לכפר, ובכך מונע אלימות שיכלה לעלות בחיי אדם. בינואר 2014 נכנסו מספר מתנחלים אל הכפר במטרה לבצע פעולה 'תג מחיר', ובמקום התפתח עימות אלים בין המתנחלים לפלסטינים. בעזרת ראש המועצה הוברחו המתנחלים למבנה נטוש, וחולצו על ידי כוחות הביטחון. "אני רוצה לעזור לכל אדם, לא משנה לי אם הוא יהודי או ערבי" סיפר ל'דבר ראשון' ראש המועצה, "רציתי למנוע את האלימות שהייתה יכולה לקרות אילו לא חילצתי אותם."

מקרה נוסף התרחש בשנה שעברה, כאשר במהלך עימות אלים נוסף בין מתנחלים לאנשי הכפר, הגן בגופו ראש המועצה על שוטרת שהגיעה כדי לטפל באירוע ,וליווה אותה בביטחה לכוחות הביטחון.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר


רכז שטח של 'רבנים למען זכויות אדם' שנכח באירוע, מספר כי בהתחלה התושבים חשבו כי מדובר בארבעה מתנחלים, והחלו לזרוק עליהם אבנים ולכתר אותם. ראש המועצה ואחיו שקיבלו דיווח על הנעשה, הגיעו תוך דקות ספורות למקום והבריחו את החיילים למכוניתם. על כך ספגו ראש המועצה ואחיו קללות ואיומים, "אני רוצה לשמור על השקט בין תושבי הכפר לבין אנשי האיזור" אמר ראש הכפר.

אל עזים הוא חלק מראשי מועצות פלסטינים, המנסים עד כמה שניתן לשמור על השקט באיזור, מתוך ההבנה כי אם יפגעו יהודים, לא משנה מאיזו סיבה, ייפגעו גם פלסטינים.