דבר העובדים בארץ ישראל
menu
יום ראשון ח' בתמוז תשפ"ד 14.07.24
27.4°תל אביב
  • 21.1°ירושלים
  • 27.4°תל אביב
  • 26.1°חיפה
  • 28.1°אשדוד
  • 25.6°באר שבע
  • 31.8°אילת
  • 28.8°טבריה
  • 20.7°צפת
  • 26.7°לוד
  • IMS הנתונים באדיבות השירות המטאורולוגי הישראלי
histadrut
Created by rgb media Powered by Salamandra
© כל הזכויות שמורות לדבר העובדים בארץ ישראל
החטופים והנעדרים

קרובי חטופים נשאו שלטים ביציאה ממשכן הכנסת: "שתקנו והראינו לח"כים את האהובים שלנו"

חברי כנסת שיצאו מהמשכן שוחחו עם המפגינים, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהמתינו לו במיוחד, חמק מיציאה צדדית | גיל דיקמן, בן דודה של החטופה כרמל גת: "חשוב שיבינו שאין פה עניין של ימין ושמאל, כולנו ישראלים בסוף וזה היה יכול לקרות לכל אחד"

שי דיקמן (מימין), מור שהם, יובל בר-און וגיל דיקמן משוחחים עם ח"כ אלמוג כהן (צילום: אור גואטה)
שי דיקמן (מימין), מור שהם, יובל בר-און וגיל דיקמן משוחחים עם ח"כ אלמוג כהן (צילום: אור גואטה)
אור גואטה

"אין לנו מקום טוב יותר להיות בו ב-01:00 בלילה חוץ מאשר המקום שבו מחליטים אם מחזירים את האהובים שלנו", אומרת ל'דבר' שי דיקמן, בת דודתה של כרמל גת המוחזקת בשבי בעזה, בזמן שעמדה ביציאה מהמשכן לחניית הכנסת עם שלט ובו תמונתה של גת. "הגענו בסך הכול כדי שיראו אותנו".

דיקמן עמדה ביום שני עם אחיה גיל דיקמן ועם מור שהם, אחיה של טל שהם שנחטפה מקיבוץ בארי ב-7 באוקטובר. יחד איתם עמד יובל בר-און, שהיה אמור להתחתן בחודש שעבר עם שיר סיגל, בתו של החטוף קית' סיגל.

הארבעה החזיקו שלטים בדממה. מאבטחי הכנסת ביקשו מהם לזוז, ובמשך עשר דקות ניהלו דין ודברים בנוגע למקום שיעמדו בו, עד שח"כ מיקי לוי (יש עתיד) וח"כ נעמה לזימי (העבודה) הסכימו עם ראש מערך האבטחה על מיקום שלא יפריע לחברי הכנסת ביציאתם, אך שהמפגינים עדיין ייראו בו ויוכלו לדבר איתם.

"אני בסך הכול רוצה לעמוד פה בשתיקה, רועמת ככל האפשר, אבל בשתיקה, ולהראות את האהובים שלנו", אומר שהם, שאיחל לילה טוב לכל חבר כנסת שיצא. מרבית חברי הכנסת שעברו החזירו תשובה נבוכה.

כמה חברי כנסת נעצרו לשוחח עם הארבעה, בהם פנינה תמנו-שטה (המחנה הממלכתי) שחזרה למליאה והוציאה להם כוסות קפה, תה ומים, ניסים ואטורי (הליכוד) שעצר ואמר להם שחשוב להתפלל כי אולי יהיו הפתעות, אפרת רייטן (העבודה) שיצאה נסערת מהדיון אך עצרה לחבק את בני המשפחות ואלמוג כהן (עוצמה יהודית) שעצר ושוחח ארוכות עם הארבעה, ועמד איתם על כך שהדרישה שלהם צודקת, וכי הם חייבים להשמיע יותר את קול המשפחות עצמן.

"זה מאוד הפתיע אותי והיה מאוד חשוב שאלמוג כהן עצר לדבר איתנו", אומר גיל דיקמן. "ראיתי בעיניים שלו כמה חשוב לו וכמה 7 באוקטובר לא יוצא לו מהראש. חשוב שיבינו שאין פה עניין של ימין ושמאל, כולנו ישראלים בסוף וזה היה יכול לקרות לכל אחד".

הארבעה התפזרו כשלא נותרו במשכן יותר מארבעה שמות בלוח הנוכחות המתעדכן של חברי הכנסת. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהם ציפו לו במיוחד, יצא דרך יציאה צדדית בלי לעבור ביציאת החניון.

דבר היום כל בוקר אצלך במייל
על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר
פעמון

כל העדכונים בזמן אמת

הירשמו לקבלת פושים מאתר החדשות ״דבר״

נרשמת!