שישה אנשים נהרגו ושמונה נפצעו מירי במסגד בעיר קוויבק שבקנדה, כך מסר הלילה (ראשון) נשיא המרכז לתרבות איסלמית בעיר מוחמד ינגוי. ינגוי אמר שהירי אירע באזור של גברים במסגד.

לדבריו, שישה אנשים נהרגו כתוצאה מהירי, והוא הביע דאגה שייתכן שחלק מההרוגים הם ילדים. הוא עצמו לא היה במסגד בשעת הירי, אך הוא קיבל את הפרטים מאנשים שחזו בירי. להערכתו, כ-60 עד 100 איש היו במקום בזמן הירי. "אנחנו עצובים בעבור המשפחות", הוא אמר.

גורמים רשמיים טרם אישרו את מספר המתים. דובר משטרת קוויבק אמר ששני חשודים במעשה נעצרו. לדבריו המסגד פונה והדברים נמצאים בשליטה.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הביע את תנחומיו ברשת חברתית וכתב "הלילה, הקנדים מתאבלים על אלו שנהרגו במתקפה הפחדנית במסגד בעיר קווביק. מחשבותיי עם הקורבנות ומשפחותיהם" צייץ טרודו בטוויטר. עוד הוסיף בהמשך כי דיבר עם מושל קווביק ותודרך על ידי גורמים רשמיים, וכי הממשלה הציעה כל עזרה שתדרש.

בהודעה רשמית שהוציא טרודו הוא אמר כי: "אנחנו מגנים את מתקפת הטרור הזאת נגד מוסלמים בליבו של מרכז פולחן ומקלט. כואב הלב לראות כזאת אלימות חסרת היגיון. כוחנו בשונות שלנו וסובלנות דתית היא ערך שאנחנו כקנדים מחזיקים קרוב לליבנו"

והוסיף כי "קנדים-מוסלמים הם חלק חשוב ברקמה הלאומית שלנו ולמעשים כאלה אין מקום בקהילות שלנו, בערים שלנו ובמדינה שלנו.רשויות החוק של קנדה יגנו על הזכויות של כל הקנדים ואנחנו נעשה מאמץ למצות את הדין עם האחראים למעשה הזה ולכל המעשים של חוסר סובלנות".

מושל קווביק פיליפ קוליארד כינה את הרצח "אלימות ברברית" והביע הזדהות עם משפחות הקרבנות". גורמי משטרה באזור אמרו כי יגבירו את נוכחות המשטרה במסגדים בעקבות ההתקפה.