מכללת אורנים לחינוך הודיעה כי תקלוט עובדות קבלן המועסקות בה להעסקה ישירה. הנהלת המכללה אישרה מעבר הדרגתי להעסקה ישירה אשר יחל עם סוף החוזה הנוכחי בסוף שנת הלימודים.

פרופ' יערה בר און (צילום: מעיין ויובל צלמים).

פרופ' יערה בר און (צילום: מעיין ויובל צלמים).

לדברי פרופ' יערה בר און, נשיאת המכללה, הנחה הוועד המנהל של המכללה את מוסדותיה המנהלים לבדוק את הנושא, "בדקנו את זה מול מעסיקים אחרים שעשו את זה, ואיך זה נעשה אצלם. בדקנו מה השינוי שיהיה בזכויות, כל הפרטים של ההעסקה. חשבנו שזה נכון, שהעסקה ישירה היא נכונה מבחינה ערכית, והגענו למסקנה שאנחנו יכולים לבצע את זה כלכלית. אמנם זה ידרוש מאיתנו יותר מעורבות ומחוייבות, אבל זה לא בלתי אפשרי" אמרה לדבר ראשון.

המתווה המדויק לביצוע ההעברה עוד טרם נסגר באופן סופי, אך ככל הנראה היא תתחיל בעובדות הניקיון. בהמשך מקווים במכללה לקלוט גם את עובדי השמירה, וייתכן וישנו גם את אופי ההעסקה של עובדי הקפיטריות. מדובר בשתי משמרות של כעשר עובדות ניקיון על אחת, וארבעה שומרים בשלוש משמרות. לדברי בר און העובדה שלא מדובר בעובדים רבים מלכתחילה מקלה על ביצוע המהלך.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לדברי בר און, קבוצת מרצים במכללה הייתה מחויבת ביותר לנושא, והאיצה בהנהלה להזדרז בבחינת העניין. אותה קבוצת מרצים הקימה בשנה שעברה את 'בית הספר למנקות', כאשר מרצים מהמכללה התנדבו ללמד אותן במספר קבוצות קטנות. "הקבלן גם אפשר להתחיל את יום העבודה יותר מאוחר כדי להשתתף. כל גורם 'נידב' שעה. יצרנו שיעורים במיוחד עבורן בדברים שחשבנו שיעניינו אותן – קורס מחשבים, עברית, אמנות. כל אחת נרשמה לקורס שהיא רצתה. הרעיון היה שבגלל שאנחנו מכללה לחינוך – שכל אדם זכאי ללמוד" הסבירה בר און.