מערכת כיפת ברזל יירטה סמוך לשעה 23:00 אמש (רביעי) שלוש רקטות שנורו לעבר העיר אילת מחצי האי סיני. רקטה רביעית נפלה בשטח פתוח. ארבעה בני אדם שלקו בחרדה פונו לבית החולים יוספטל לקבלת טיפול רפואי, לא דווח על נזק לרכוש. קודם למטח הרקטות, נשמעה אזעקה בעיר הדרומית ובקיבוץ אילות הסמוך, ותושבים דיווחו על שמיעת שני פיצוצים חזקים. שרידי יירוטים אותרו בבריכה במלון בעיר. בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים מטעם פיקוד העורף.

סוללת כיפת ברזל, ארכיון (צילום: פלאש90).

סוללת כיפת ברזל, ארכיון (צילום: פלאש90).

מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת אמר כי "תושבי אילת שוב הוכיחו את חוסנם ובגרותם והשיבו את השגרה במהירות למסלול החיים, זו דרכנו להתמודד מול אלה הרוצים לפגוע בנו ולשבש את השגרה שלנו, שאפּוֹ לצה"ל, למשטרה ובעיקר לחיילי סוללת כיפת ברזל על האיכות המשובחת של העבודה המבצעית".

הפעם האחרונה בה נורו רקטות על העיר הייתה במהלך מבצע צוק איתן ב-2014. גם אז יירטה מערכת כיפת ברזל, שהוצבה במקום, את השיגור בהצלחה ולא דווח על נפגעים או על נזק. שבוע לפני כן התפוצצו שתי רקטות במרכז העיר. שבעה בני אדם נפצעו אז באורח קל מאוד, ו-23 בני אדם נוספים הוגדרו נפגעי חרדה.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר אתמול, פגז טנק שנורה מסוריה נפל בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. לפני הנפילה לא הופעלה אזעקה, והדי פיצוץ נשמעו במרחב. אין נפגעים ולא נגרם נזק. ככל הנראה מדובר בזליגת ירי מהמלחמה בסוריה. בתגובה לירי תקף צה"ל מטרה אחת השייכת למשטר אסד בצפון רמת הגולן הסורית. לפי דובר צה"ל, זוהתה פגיעה במטרה.