באתר בנייה של האחים אבו עייאש ברמות הנשיא שבחיפה, פרצה אתמול (שלישי) קטטה בה היו מעורבים בין היתר מנופאי ומנהל עבודה. לטענת המנופאי, הוא הותקף לאחר שסירב לבצע עבודות בזמן ההפסקה שלו. המנופאי ומנהל העבודה פונו שניהם כשהם פצועים באורח קל לבית החולים רמב"ם.בסרטון שצולם באמבולס, נראה המנופאי כשהוא חבול ופצוע, ראשו וידיו מדממות.

המנופאי מספר כי הגיע כמנופאי מחליף לאתר, ובשעה 12:00 נתבקש לבצע עבודה נוספת, אך סירב והודיע כי זוהי שעת ההפסקה, כפי שאמרו לו בתחילת העבודה. לאור סירובו הורו לו לרדת מהמנוף ולעזוב את האתר.

בירידתו מהמנוף, כך מתאר המנופאי, ניגש לביתן של מנהל העבודה ואמר לו, שבמידה ובכוונתם להחליפו במנופאי ללא רישיון – כפי שקורה לא מעט בענף, ידווח למשטרה. בשלב זה התפתח ככל הנראה עימות מילולי בינו לבין מנהל העבודה, אשר ניסה לכלוא אותו בביתן, כשהוא נעזר באדם נוסף. לדברי מקורב למנופאי, לאחר שהצליח לצאת מהביתן, הותקף על ידי מנהל העבודה ואדם נוסף, בין היתר באמצעות מוט עץ או אלה.

בשיחה עם 'דבר ראשון' הכחיש המנופאי את המיוחס לו, טען כי ניסה לגונן על עצמו, וכן הכחיש את הטענה כי שתה. לדבריו ביקש מהמשטרה, ממד"א ומבית החולים שיבצעו בו בדיקות לנוכחות אלכוהול בדם, אולם בדיקה שכזו לא בוצעה בו.

כאמור, הן מנהל העבודה והן המנופאי עצמו פונו לבית החולים רמב"ם.

תגובת האחים עייאש: "חברת האחים אבו עיאש בע"מ מעסיקה מנופאים מוסמכים בלבד, בדרך כלל באמצעות חברת מנופים. נושא הבטיחות הינו בראש סדר העדיפויות בחברה. לגופו של מקרה ומבלי לפגוע בחקירה המתנהלת בעניין, ביום 21.2.17 נשלח מנופאי לאתר, מטעם חברת מנופאים, אשר מחליף את המנופאי הקבוע. במהלך שעות הבוקר הבחין צוות העבודה כי המנופאי המחליף אינו מתפקד במקצועיות, אלא אף הפגין עבודה מסוכנת. המנופאי המחליף התבקש לרדת מהמנוף וסירב. כאשר לבסוף ירד, לאחר שנדרש טלפונית על ידי המעסיק שלו מחברת המנופאים, צוות העובדים הריח ריח חריף וחשש שהמנופאי המחליף שתה אלכוהול. לאחר שירד מהמנוף כעס המנופאי המחליף והחל להשתולל ולתקוף חלק מצוות העובדים באתר אשר ניסו לרסן אותו והזמינו משטרה."

מהמשטרה נמסר כי שני המעורבים נחקרו ומסרו גרסאות סותרות. בתום חקירתם שוחררו בתנאי הרחקה זה מזה.