כ-2,800 עובדי כלל ביטוח נטשו הבוקר (ראשון) את העמדות במגדל כלל ברמת החייל בתל אביב והתכנסו לאספת הסברה, זאת לאחר שהמשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי חדש בחברה הגיע למבוי סתום. "מנסים להחזיר אותנו שלוש שנים אחורה. ההנהלה הזו מנותקת מהעובדים" אמר יו"ר הוועד בחברה, רוני רז, לעובדים שהתכנסו בקומה התחתונה של הבניין, "נעבור בכל הסניפים ונכנס את העובדים. האספה הזו היא רק הסנונית הראשונה".

סכסוך העבודה בכלל ביטוח הוכרז לפני כחודשיים, בין היתר על רקע שורת צעדים חד צדדיים להוצאת מוקדי שירות ומערכות מידע למיקור חוץ על ידי ההנהלה. רז הבהיר כי לא ייתן ידו לכניסת העסקה קבלנית בחברת כלל.

רוני רז יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח. (צילום: ועד עובדי כלל ביטוח).

סעיף נוסף במחלוקת הוא דרישת הוועד להעלות את שכר המינימום בחברה מעל לשכר המינימום הכללי במשק. בהסכם הקיבוצי הראשון, שנחתם ב-2014, נקבע שכר מינימום בגובה 5,000 שקלים – אולם מאז, בעקבות פעילות ההסתדרות, עלה שכר המינימום הכללי במשק והגיע לרמה זו.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

עוד תובעים העובדים את הגדלת דמי ארוחת הצהרים – שעומדים על סכום של 25 שקלים כבר קרוב לעשרים שנה, החזרת משכורת 13 – שבוטלו בשנת 2012, ומיסוד נופש שנתי לעובדי החברה.

אספת עובדי כלל ביטוח (צילום: ועד עובדי כלל ביטוח).

"הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים" נמסר מחברת כלל ביטוח. לדבריה ההסכם הקיים מחייב את ועד העובדים לשקט תעשייתי עד סוף מרץ. בחברה קראו לוועד לשוב אל שולחן הדיונים "במטרה להגיע להסכמות אשר יסייעו לחברה להמשיך לצעוד לעבר העתיד תוך שיתוף פעולה מלא עם העובדים".