מועצת העיר רחובות עדכנה ואישרה בשבוע שעבר את מצבת כוח האדם בעירייה, וביניהם 140 עובדי קבלן אשר הפכו לעובדים מן המניין. מדובר ביישום של הסכם קיבוצי בין ועד העובדים והעירייה ממאי 2015. ראש העיר רחמים מלול הביע את גאוותו על כך שעיריית רחובות הייתה הראשונה מבין העיריות אשר קלטה עובדים להעסקה ישירה.

"שלושה גורמים יצאו נשכרים מההסכם – גם העובדים, גם ועד העובדים וגם הנהלת העיר", אומר דורון מילברג מנכ"ל עיריית רחובות, "אנחנו קולטים עובדים בתנאי שכר הולמים ללא תקורות מיותרות, כשיש לנו מערכת יחסים טובה מאוד עם הוועד". מילברג הוסיף כי "עובד שחוטא לתפקידו יוצא מהמערכת, מה שבעצם מעקר את בסיס ההתקשרות עם קבלני משנה. ההעסקה הישירה עולה לנו אפילו פחות מהעסקה באמצעות קבלן". לדבריו הוא מעריך כי המעבר חסך לעירייה כ-5% עלויות תיווך שהלכו לידיהם של הקבלנים.

לדברי יו"ר ועד עובדי העירייה רמי מדהלה מדובר בסיומו הפורמלי של התהליך, לאחר שהעובדים החלו לעבוד בהעסקה ישירה בפועל כבר החל בתחילת 2016. מדהלה גאה בכך שדרישות ועד עובדי העירייה ברחובות הקדימו אף את הסכם ניסנקורן-כחלון לצמצום צורות העסקה קבלניות מיוני 2015, "הפיילוט היה אצלי". לדבריו בין העובדים שנקלטו להעסקה ישירה יש עובדי תברואה, מפני אשפה, עובדים סוציאליים, עובדי כפיים, מזכירות, פקידות גביה ועוד.

"ראיתי את העוול שעושים להם, שהם מועסקים כך לאורך שנים. חשבתי שאם הם עושים עבודה בדיוק כמונו והם חלק אורגני שלנו אין שום סיבה שההנהלה לא תקלוט אותם. לא יכול להיות שלבן אדם לא יהיה ביטחון תעסוקתי והוא יחשוב בכל שנה אם יחדשו לו את החוזה, כשהוא נתון לחסדי אנשים אחרים" אמר מדהלה לדבר ראשון, והוסיף: "החתמתי אותם גם על הסכם שהם מחויבים להעסיק עובדים חדשים רק בהעסקה ישירה".