פועל כבן 56 מבת-ים נהרג אתמול (שני) מפגיעת חפץ כבד באתר בנייה ברחוב דרך המלך בגני תקווה. פרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום. על פי מתנדבי איחוד הצלה שהגיעו לשטח הפועל נמחץ למוות כתוצאה מפגיעת פלטת עץ שככל הנראה נפלה עליו ממנוף תוך כדי עבודתו באתר. מדובר בהרוג התשיעי מתחילת השנה בענף הבניין.

פרמדיקית מד"א, שי אלגבסי, סיפרה כי "כשהגענו לאתר, ראינו בקומה השנייה פועל
מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, כשהוא סובל מחבלת ראש קשה. ביצענו
בדיקות רפואיות, אך הפציעה שלו הייתה קשה מאוד, ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע
את מותו".

ח"כ איל בן ראובן, ממובילי המאבק הפרלמנטרי בתאונות בענף הבניין, אמר בעקבות התאונה כי "עוד הרוג, עוד משפחה שכולה, עוד אבדן מיותר. ההפקרות נמשכת. כל תאונה כזאת מיותרת. אנחנו במלחמה להקטין ולהוריד את כמות התאונות והנפגעים ונמשיך לעשות הכל כדי לשנות".

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מוקדם יותר הבוקר נפגעו שני פועלים, שניהם במצב קל, מקריסת קיר בטון באתר בניה ברחוב המכבים בבני ברק. הפועלים חולצו, בסיוע מנוף, על ידי כוחות הכיבוי וההצלה, ופונו לבתי החולים בילינסון ואיכילוב.

חילוץ אחד הפועלים בתאונה בבני ברק. (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן).

אמש נפצע קשה פועל נוסף בבני ברק, שנפל מגובה של חמש קומות באתר הבנייה של פרויקט "צמרת הטחנה", אותו בונים חברת "צמרת בעיר" והקבלן "א.א. לבנייה ופיתוח", ברחוב סוקולוב בעיר. הפועל פונה, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית לבית החולים בילינסון, שם הוא נאבק עדיין על חייו. פעיל של הקבוצה למאבק בתאונות בניין הגיע אמש לאתר, ותלה בו שלטי אזהרה עליהם נכתב: "עובד – אל תשתמש בפיגום לא תקין". בנוסף, תיעד הפעיל ליקויי בטיחות – פיגומים ומרפסות שאינם מגודרים – במקום

ביום שישי האחרון נפצע פועל באורח בינוני, כשנפל מגובה שלושה מטרים בביר אל מכסור שבעמק יזרעאל. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. ביום רביעי שעבר, נפגע באורח בינוני פועל בן 29 מנפילת משטח כבד באתר בנייה ברחוב רחבעם זאבי בבאר שבע, הוא פונה לבית החולים סורוקה. יום קודם לכן, ביום שלישי, נפצע באורח בינוני עובד במפעל בעכו שנפגע ממכונה. הוא פונה לבית החולים בנהריה עם פגיעה בגפיים.