ועד עובדי לופטהנזה בליווי איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות חתמו אמש עם הנהלת החברה על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-30 עובדי החברה בישראל לשנים 2017-2018.

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אמר: "אני מברך את הצדדים על ההסכם אליו הגענו לאחר תום תוקף ההסכם הקודם בין הצדדים שנחתם בשנת 2015. ההסכם מיטיב את תנאי השכר בחברה ומשקף את הוקרת התודה וההערכה לעובדי לופטהנזה, שנפח פעילותה הוא מהמשמעותיים בתחום התעופה אל ישראל וממנה".
ההסכם קובע מענק חד פעמי לכלל עובדי החברה בגובה 1,500. בנוסף לכך, במהלך 2018 יקבלו כל העובדים תוספת שכר של 2%. בין הצדדים הוסכם כי עובדי החברה יקבלו תוספת שנתית נוספת בגובה 2% בגין ביצועים. עוד קובע ההסכם כי גובה השי לחגים שיקבלו העובדים יועלה מ-250 שקל כיום ל-300 שקל לכל חג.

חתימת ההסכם הקיבוצי בלופטנהנזה (צילום: איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות).

ההסכם אף מסדיר תוכנית פרישה מרצון של עד 10% ממצבת העובדים בחברה בתנאים מועדפים. עובדים שירצו לפרוש במסגרת התוכנית יהיו זכאים לקבל 195% פיצויי פיטורים.

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לופטהנזה היא חברת התעופה הגדולה ביותר בגרמניה ובאירופה. החברה מפעילה למעלה מ-270 כלי טיס ומפעילה כ-35 טיסות שבועיות בין ישראל ויעדים שונים בגרמניה. בתחילת חודש אפריל 2014, הכריז ועד הטייסים של החברה על סכסוך עבודה, מה שהוביל בהמשך לשביתה החריפה בתולדות החברה. כתוצאה מכך, טיסתם של כ-420,000 נוסעים נמנעה באופן זמני ובוטלו כל הטיסות של החברה לישראל וממנה למשך שלושה ימים.