שני בני אדם נהרגו, ואחד נפצע באורח קשה בפיצוץ שאירע אתמול (שלישי) במחסן זיקוקים ביישוב פורת שבשרון. גבר נוסף נפצע באורח קל, ושישה בני אדם נוספים, בהם שני ילדים, הוגדרו נפגעי חרדה וטופלו במקום. מדוברות המשטרה נמסר כי מספר בתים ביישוב עלו באש. כוחות המשטרה חסמו את הכניסה ליישוב. ההרוגים הם אמיר עבד אל-מאלק תקרורי, בן 24, ואנס אבו עאבד, בן 17. שניהם תושבי קלנסווה.

בבדיקת המשטרה התגלה כי מחסן הזיקוקים פעל ללא רישיון עסק וללא אישור כבאות כפי שמחייב החוק. מנהל העבודה של המחסן עוכב לחקירה ונחקר אחר הצהריים. בעלי המקום נפצע באורח קשה וייחקר כאשר מצבו הרפואי יאפשר זאת.

מדוברות כיבוי האש נמסר כי 21 צוותים פועלים לכיבוי האש, תחת פיקודו של מפקד מת"ח נתניה טפסר יצחק שילן. בשלב זה אין שליטה על האירוע. הצוותים פועלים כדי לצמצם את הפגיעה במבנים ובתים סמוכים למחסן. כל הרחובות הסמוכים מפונים מתושבים.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשבעה פצועים, בהם חמישה במקום. גבר, כבן 50, נפצע באורח קשה ופונה כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים בילינסון. גבר כבן 30, פונה במצב קל לבית חולים מאיר בכפר סבא.

פראמדיק מד"א תומר פיין סיפר כי "הגענו בכוחות גדולים של מד"א שכללו אופנועים,
ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים. הענקנו במקום טיפול רפואי לפצוע במצב
קשה, גבר כבן 50 שסבל מכוויות בגופו ופינינו אותו במהירות לבי"ח בלינסון כשהוא
מורדם ומונשם. בנוסף טיפלנו בגבר כבן 30 שסבל מפציעה חודרת בפלג גופו העליון
והוא פונה לבי"ח מאיר. במקום נבדקו על ידינו גם 5 פצועים במצב קל בהם 2 ילדים
שלא נזקקו להמשך פינוי לבי"ח. אנחנו ערוכים וממשיכים לאבטח את כוחות הכיבוי
וערוכים לכל מצב שיהיה בו צורך בטיפול רפואי."

בעקבות השריפה, קרא לציבור נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי, לדווח למשטרה ולמערך הכבאות על מחסנים לא חוקיים במיוחד במגזר החקלאי שעלולים להכיל חומרים מסוכנים כמו זיקוקים, חומרים כימיים או חומרים דליקים אחרים.
בעת פרוץ השריפה במושב היה נציב הכבאות בסיור מקצועי ראשון במטה מחוז חוף שבחיפה ולאור הנסיבות נאלץ לקטוע את ביקורו והגיע לזירה במושב פורת.