עוד תחרות בסבב הגרנד פרי בקייב אוקראינה מסתיימת עם הישגים מרשימים עבור המתעמלות הישראליות והפעם הייתה זו טורי פילנובסקי בת ה-22 שחוזרת מקייב עם חמש מדליות: מדליית זהב אחת בתרגיל החישוק וארבע מדליות ארד בתרגיל הכדור, האלות, הסרט ובתחרות הקרב רב.

בגמר החישוק שנערך אמש הציגה פילנובסקי תרגיל טוב שכלל שימוש באלמנטים מורכבים אותם ביצעה בצורה נקייה למדי וזכתה בציון גבוה של 17.800 ובמדליית הזהב.

פילנובסקי חלפה בדרכה לזהב על פני יוליה ברויקובה מרוסיה שהשיגה 16.850 נקודות וזכתה בכסף ועל פני ויקטוריה מזור האוקראינית הוותיקה שזכתה בארד עם 16.650 נקודות.

לאחר גמר החישוק עלתה פילנובסקי למשטח בגמר הכדור שם ביצעה תרגיל טוב גם כן שזיכה אותה ב-17.200 נקודות שהספיקו לה כדי להגיע למקום השלישי ולמדליית הארד. היה זה גמר צמוד מאוד ומי שהקדימו את פילנובסקי הן קטרין טשובה הבולגריה עם 17.5 נקודות שזכתה הזהב ופולינה קונינה הרוסיה שזכתה בכסף עם 17.350 נקודות.

שתי מדליות הארד הנוספות שהשיגה היו בגמר תרגיל האלות אותו סיימה עם 17.100 נקודות, ומדליית הארד שחתמה את התחרות החלומית מבחינתה הייתה בתרגיל הסרט אותו סיימה עם הציון 16.300 נקודות.

המדלייה הראשונה שהשיגה פילנובסקי הייתה בתחרות הקרב רב (תחרות משוכללת של כל ארבעת המכשירים) בה צברה 65.800 נקודות וסיימה במקום השלישי ובכרטיס לגמר בכל אחד מהמכשירים.

תחילה ביצעה את תרגיל מכשיר החישוק עליו קיבלה 15.950 נקודות, היא המשיכה בתרגיל האלות אותו סיימה עם 16.500 נקודות, בתרגיל הסרט קיבלה 16.150 ואת הציון הגבוה ביותר השיגה במכשיר הכדור עם 17.200 נקודות.

טורי פילנובסקי בגרנד פרי קייב (צילום באדיבות: הוועד האולימפי הישראלי).

ההישג הנהדר הגיע בזמן הנכון לפילנובסקי שמתכוננת לאליפות אירופה שתתקיים במאי בהונגריה שם תנסה להגיע הכי גבוה שאפשר. פילנובסקי תשתתף בתחרות גרנד פרי נוספת במארבל ספרד, שתהיה האחרונה לפני אליפות העולם.

הישג נוסף בקייב הושג בתחרות הג'וניור בה השיגה המתעמלת הצעירה נטלי רייץ את המקום השני עם ציון של 56.400 נקודות. נבחרת הג'וניור זכתה גם כן במדליית הכסף כשהמתחרות השיגו את הציון 32.000.

התעמלות מכשירים

הישגים יפים מצד הישראלים נרשמו גם בתחרות גביע העולם בהתעמלות מכשירים שנערכה בבאקו.

המתעמלת גאיה גלעדי העפילה לשתי תחרויות גמר בתרגיל הקרקע בתרגיל הקפיצות.

במוקדמות הקרקע העפילה גלעדי לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני עם 12.000 נקודות, אמש בגמר תרגיל הקפיצות היא סיימה במקום השביעי כשהציון שקיבלה היה 13.117.

המתעמל הבכיר אלכס שטילוב העפיל לגמר בתרגיל הקרקע אך אכזב וסיים במקום האחרון בתחרות שמשמשת עבורו כהכנה לקראת אליפות אירופה שתיערך ברומניה. שטילוב סיים במקום השמיני והאחרון בגמר לאחר שנפל במהלך התרגיל ובנוסף יצא מהמשטח ובשל כך קיבל ציון נמוך של 11.900.

מתעמלים ישראלים נוספים שהעפילו לתחרויות גמר הם אנדריי מדבדב בקפיצות עם 13.917 נקודות ואופיר קרמר שהעפילה לגמר הקורה עם  12.400 נקודות.